کدخبر : 121143
شنبه ۱۶ دی ۱۳۹۶ - ۱۰:۱۴
فاقددیدگاه
پرینت

مسابقه «پرندگان جنوب» برای کودکان خوزستان برگزار می شود

جنوب پرس: کودکان و نوجوانان خوزستانی عضو کانون پرورش فکری با هدف حفاظت از محیط‌زیست در مسابقه‌های فرهنگی و هنری و ادبی با عنوان «پرندگان جنوب را ببینیم قبل از این‌که ...» شرکت می‌کنند.

ورود نخستین گروه از پرندگان مهاجر به ساحل کارون در اهواز

به گزارش جنوب پرس ، اداره کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خوزستان با همکاری اداره کل محیط‌زیست استان خوزستان از بیش ۴۴ هزار کودک و نوجوان عضو مراکز خود در ۳۰ شهر استان خوزستان با انتشار فراخوان مسابقه‌های فرهنگی و هنری و ادبی با عنوان «پرندگان جنوب را ببینیم قبل از این‌که …» دعوت کرده است تا آثار خود در بخش‌های نقاشی، سفال‌گری، عکاسی، نشریه دیواری، کاردستی با دور ریختنی‌ها، شعر، داستان و دل نوشته را تا ۲۵ دی‌ماه ۱۳۹۶ به دبیرخانه این مسابقه ارسال کنند.

در این مسابقه کودکان و نوجوانان خوزستانی ۴ تا ۱۶ سال در مراکز کانون پرورش فکری سراسر استان، ضمن آشنایی پیرامون گونه‌های مختلف پرندگان موجود در استان خوزستان و اهمیت و جایگاه آن‌ها در تاریخ ایران، نقش و تأثیرات آن‌ها بر یکدیگر و کنترل بیماری‌ها و آفات کشاورزی اقدام به خلق آثار فرهنگی و هنری و ادبی با هدف حفاظت و کمک به بقا زیستگاه‌های پرندگان می‌کنند.

کلیه شرکت‌کنندگان در این مسابقه‌ها می‌توانند آثار خود را با موضوع «پرندگان جنوب» حداکثر تا تاریخ ۲۵ دی‌ماه به واحد هنری اداره کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان خوزستان ارسال کنند.

آثار ارسالی کودکان و نوجوانانی خوزستانی پس از بررسی در شورای دبیرخانه این مسابقه‌ها هم‌زمان با ۲۹ دی‌ماه، روز ملی هوای پاک، در مجتمع فرهنگی هنری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان شهرستان اهواز واقع در فاز ۲ پادادشهر روبروی بازارچه در معرض دید عموم قرار خواهند گرفت و به نفرات برگزیده در هر بخش جوایزی مشترکا از سوی کانون پرورش فکری و اداره کل محیط‌زیست استان اهدا خواهد شد.

منبع:مهر

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما

اخبار ویژه کهگیلویه و بویراحمد