کدخبر : 121043
جمعه ۱۵ دی ۱۳۹۶ - ۱۲:۵۴
فاقددیدگاه
پرینت

مسئولیت حقوقی ناشی از اطاله رسیدگی اداری متوجه دستگاه اجرایی است

جنوب پرس: سرپرست معاونت عمرانی استاندار هرمزگان گفت: تمام مسئولیت های حقوقی و کیفری ناشی از عدم پاسخگویی به موقع دستگاه های اجرایی به درخواست های مراجعین بر عهده دستگاه مربوطه خواهد بود.
رضا مدرس

به گزارش جنوب پرس ، رضا مدرس پنجشنبه شب در نشست شورای اداری شهرستان قشم، حداکثر مهلت پاسخگویی ادارات به درخواست ها و استعلامات را ۱۵ روز اعلام و تاکید کرد: لزوم پاسخگویی در مهلت مقرر باید در مکاتبات قید شود و عدم پاسخگویی به موقع، تایید درخواست تلقی خواهد شد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار هرمزگان اظهار کرد: کارگروه متشکل از استانداری، نمایندگان مجلس، مدیران کل و مدیران شهرستانی با هدف آمایش حضوری کاستی ها، مسائل و مطالبات مردم سفرهای شهرستانی را آغاز کرده است.

او افزود: احصاء مشکلات و اولویت بندی آن ها برای تبدیل طرح آمایش سرزمینی به برنامه اقدام مورد اهتمام  این کارگروه  قرار دارد.

مدرس محدودیت منابع اعتباری کشور را یادآور شد و تصریح کرد: بهترین نوع هزینه کرد، اولویت سنجی و اقدام بر اساس آن است.

وی با اشاره به اینکه وظیفه پیگیری مسائل بر عهده کارگزاران دولت است، عضویت نمایندگان مجلس به عنوان واضعان قوانین جاری کشور در کارگروه آمایش مسائل و مطالبات محلی را فرصتی ارزشمند برای آشنایی مستقیم آنان با برخی  تنگناهای اعتباری، اجرایی و قانونی عنوان و اضافه کرد: تعیین تکلیف پروژه های دستگاه های اجرایی در قالب برنامه های کوتاه مدت و بلند مدت در حوزه های بنیاد مسکن، نوسازی مدارس، آب و فاضلاب روستایی و شهری، آموزش و پرورش، گمرگ و سایر حوزه ها مورد توجه این کارگروه است.

معاون استاندار هرمزگان گفت: ماجرای عدم پرداخت دستمزد ۱۷ نیروی بیمارستان پیامبر اعظم(ص) قشم از مدت ها  پیش نه تنها معیشت این عده، بلکه دریافت خدمات بیمارستانی قشموندان را تحت الشعاع قرار داده بود که پس از گفت و گو کارگروه مشترک نمایندگان مجلس و مسوولین اجرایی، مدیر عامل سازمان منطقه آزاد قشم پرداخت حقوق این افراد را تا پایان سالجاری تقبل کرد.

بر اساس این خبر، شورای اداری شهرستان قشم با حضور مدیر عامل سازمان منطقه آزاد قشم، معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری، رئیس سازمان برنامه و بودجه هرمزگان ، نمایندگان مجلس شورای اسلامی و تعدادی از مدیران کل استان در سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد.

منبع:مهر

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما

اخبار ویژه کهگیلویه و بویراحمد