کدخبر : 120985
پنج شنبه ۱۴ دی ۱۳۹۶ - ۱۲:۱۴
فاقددیدگاه
پرینت

مسؤولان پاسخگوی روستاییان اقلید باشند

جنوب پرس: رئیس شورای اسلامی روستای خنجشت شهرستان اقلید گفت: از کم بودن اعتبارات اطلاع داشته و خانه‌های طلاکاری شده نمی‌خواهیم اما از مسؤولان توقع دلسوزی و پاسخگویی به مردم را داریم.

به گزارش جنوب پرس ، در جلسه‌ای که صبح امروز با حضور نماینده مردم شهرستان اقلید در مجلس شورای اسلامی، فرماندار، بخشدار مرکزی، فرمانده نیروی انتظامی، فرمانده حوزه مقاومت امیرالمؤمنین(ع) و سایر مسؤولان شهرستانی، دهیار و اعضای شورای اسلامی روستای خنجشت در حسینیه علی بن ابیطالب(ع) این روستا برگزار شد، به بررسی مسائل و مشکلات مردم روستای خنجشت در زمینه‌های مختلف آب و برق، بهداشت و درمان، آموزش و پرورش، بنیاد مسکن، اشتغال و…پرداخته شد.

در ابتدای این جلسه رئیس شورای اسلامی روستای خنجشت به مشکلات این روستا در زمینه آب‌رسانی اشاره کرد و با بیان اینکه مخزن آب موجود در این روستا کوچک بوده و جوابگوی جمعیت ۳ هزار نفری روستا نیست، فرسودگی لوله‌های آب، عدم آب‌رسانی به شهرک بالا و لزوم توسعه شبکه آب را از دیگر مسائل مربوط به حوزه آب‌رسانی خنجشت عنوان کرد.

رسول مرادی با اشاره به وجود ماشین آتش‌نشانی برای استفاده در مواقع لزوم در روستای خنجشت و روستاهای اطراف و نیز افتتاح ساختمان آتش‌نشانی این روستا در دهه فجر امسال، مساعدت آبفا روستایی برای نصب شیر آتش‌نشانی را خواستار شد.

وی در ادامه قیمت بالای زمین را از دیگر مشکلات مردم این روستا خواند و با تأکید بر لزوم کاهش آن برای استفاده جوانان و کمک به آن‌ها برای رفع مشکل مسکن و ازدواجشان، مساعدت بنیاد مسکن برای آسفالت خیابان‌ها و بهسازی معابر عمومی این روستا را خواستار شد.

مرادی نصب چراغ چشمک‌زن در ورودی‌ها و سه‌راهی خنجشت و نیز احداث میدان ورودی روستا را ضروری خواند و گفت: با توجه به نقش نیروی انتظامی در ایجاد، حفظ و ارتقای امنیت، لزوم وجود پاسگاه نیروی انتظامی در این منطقه بسیار لازم است اما با وجود واگذاری زمین برای احداث ساختمان پاسگاه نیروی انتظامی توسط روستای خنجشت، هنوز اقدامی صورت نگرفته است در صورتی که مردم توقع دارند حداقل در دهه فجر امسال عملیات اجرایی این پروژه آغاز و کلنگ‌زنی شود.

مبلغ بالای قبض برق چاه‌های کشاورزی با وجود مشکلات بسیاری که در اثر خشک‌سالی دامن کشاورزان منطقه را گرفته است از دیگر مسائلی بود که مرادی به آن اشاره کرد و اظهار داشت: جابه‌جایی ستون‌های برق بلوار روستای خنجشت، برق‌رسانی به ساختمان‌های جدید بنیاد مسکن و رفع مشکل برق بهشت زینبیه ازجمله مطالبات مردم این روستا در حوزه برق‌رسانی است.

رئیس شورای اسلامی خنجشت مساعدت آموزش و پرورش در رفع مشکل گرمایشی مدرسه نواب صفوی، نمازخانه مدارس روستا و آزمایشگاه و نیز ایجاد ساختمانی مناسب برای مدرسه را خواستار شد و همکاری مسؤولان مربوطه در راه‌اندازی خانه هلال، تحت پوشش کمیته امداد قرار دادن نیازمندان، اختصاص تسهیلات مناسب برای رفع مشکل اشتغال جوانان روستا، واگذاری زمین برای راه‌اندازی مجتمع دامداری، جذب سرمایه‌گذار برای سرمایه‌گذاری در شهرک صنعتی خنجشت، همکاری برای احداث چاه آب برای آبیاری فضای سبز محوطه امامزاده ابراهیم (ع) با توجه به خشک شدن قنات و نیز مشکل دریافت هزینه دوباره برای سند مسکن و… را امری لازم در پاسخگویی مسؤولان به مردم روستای خنجشت عنوان کرد.

مرادی اظهار کرد: چرا باید کارخانه‌های قند به بهانه بدهکاری دولت به آن‌ها، پول کشاورزی که یک سال زحمت می‌کشد را ذره‌ذره و مانند صدقه به آن‌ها پرداخت کنند.

رئیس شورای اسلامی خنجشت از عدم پاسخگویی شرکت تعاونی این روستا به مردم انتقاد کرد و گفت: مردم باید بدانند پول‌هایی که پرداخت کردند کجا سرمایه‌گذاری شد و سود آن، چه شد.

مرادی در پایان سخنان خود عنوان داشت: ما می‌دانیم اعتبارات کم است و خانه‌های طلا نمی‌خواهیم اما توقع داریم مسؤولان نسبت به مردمی که همواره در صحنه حاضر و پشتیبان انقلاب، نظام و دولت و کشور هستند، دلسوزی کرده و پاسخگوی آن‌ها باشند.

منبع:فارس

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما

اخبار ویژه کهگیلویه و بویراحمد