کدخبر : 120984
پنج شنبه ۱۴ دی ۱۳۹۶ - ۱۲:۱۳
فاقددیدگاه
پرینت

احداث مخزن ۵۰۰ مترمکعبی آب در روستای خنجشت

جنوب پرس: رئیس آبفا روستایی اقلید از احداث مخزن 500 مترمکعبی آب در روستای خنجشت خبر داد و گفت: 80 درصد از لوله های فرسوده شبکه توزیع آب این روستا نوسازی شده است.

به گزارش جنوب پرس ، محسن شریفی در جلسه بررسی مسائل و مشکلات روستای خنجشت که صبح امروز با حضور نماینده مردم شهرستان اقلید در مجلس شورای اسلامی، فرماندار، بخشدار مرکزی، فرمانده نیروی انتظامی، فرمانده حوزه مقاومت امیرالمؤمنین (ع) و سایر مسؤولان شهرستانی، دهیار و اعضای شورای اسلامی روستای خنجشت در حسینیه علی بن ابیطالب (ع) این روستا برگزار شد به ساخت مخزن ۵۰۰ مترمکعبی در محل جدید (بین مخزن قدیم و چاه) در سال جاری اشاره کرد و اظهار داشت: لوله‌گذاری شهرک‌های جدیدی که توسط بنیاد مسکن واگذار شده یکی از مشکلات روستای خنجشت است که با توجه به ارتفاع بالای شهرک‌ها ارتفاع مخزن جوابگوی فشار آب نیست و باید مخزن جدید احداث و حدود ۱۰ کیلومتر لوله‌گذاری صورت گیرد.

وی با اشاره به مکاتبات صورت گرفته و قول مساعد مسؤولان ادامه داد: با توجه به بحران مالی و نیاز به اعتبار ۶۰۰ میلیون تومانی برای اجرای این طرح نیاز به خود یاری و مشارکت مردم و همت خیران آب‌رسان داریم تا هرچه سریع‌تر اجرا و تکمیل شود.

شریفی به نوسازی ۸۰ درصد لوله‌های شبکه توزیع آب روستای خنجشت اشاره و عنوان داشت: تعمیرات شکستگی لوله‌های آب پس از اطلاع‌رسانی از ۴ تا ۲۴ ساعت، رفع می‌شود.

رئیس آبفا روستایی اقلید تصریح کرد: شیر آتش‌نشانی به عهده آبفا نیست اما برای تعامل و همکاری بیشتر، پس از تهیه آن از دهیاری یا دیگر ارگان‌ها، آبفا حاضر به نصب آن است.

وی همکاری مردم برای پرداخت آب‌بها برای رسیدگی به مسائل و مشکلات حوزه آب‌رسانی روستا را خواستار شد و از بدهکاری ۲۴ میلیون تومانی مشترکان آب این روستا خبر داد.

در ادامه کارشناس بنیاد مسکن اقلید با تأکید بر اینکه قیمت زمین در این شهرستان بسیار کمتر از بسیاری از شهرستان‌های استان فارس است و با بیان اینکه قیمت زمین در سطح استان توسط تیمی ۹ نفر که رئیس بنیاد مسکن شهرستان یکی از اعضای این گروه است، تصمیم‌گیری می‌شود، خاطرنشان کرد: ۷۰ درصد از قیمت زمین که توسط مردم روستا پرداخت می‌شود، در همان روستا هزینه می‌شود.

اسلامی با اشاره به اینکه تاکنون ۶۶۰ میلیون تومان از اعتبارات مصوب دولت و ۳۲۰ میلیون تومان از اعتبارات آماده سازی و واگذاری زمین در روستای خنجشت برای اجرای طرح هادی هزینه شده است بیان داشت: با همکاری دهیاری در سال ۹۶ حدود ۶ هزار مترمکعب آسفالت در این روستا انجام می‌شود.

وی به اعتبارات ۶۰۰ میلیون تومانی از محل اعتبارات استانی، ۱۱۰ میلیون تومان اعتبارات نفت و گاز و ۷۰ میلیون تومان اعتبارات ملی سال ۹۶ روستای خنجشت اشاره کرد و گفت: اسناد مناقصه تهیه و به استان ارسال شد تا پیمانکار انتخاب و عملیات اجرایی آغاز شود.

اسلامی در مورد تعیین تکلیف اراضی سنددار و فرصت ۱۸ ماهه به متقاضیان دریافت زمین در زمان واگذاری برای ساخت‌وساز اشاره کرد و با بیان اینکه نباید زمین‌های واگذارشده رها شود عنوان داشت: در صورت عدم ساخت‌وساز پس از ۱۸ ماه، زمین‌های واگذاری باید پس داده یا اینکه تمدید شود.

وی تصریح کرد: هر جوان مجرد ۲۵ سال که دارای کارت پایان خدمت یا افراد متأهل که نیاز دارند، به بنیاد مسکن برای واگذاری زمین معرفی شوند، بدون هیچ مشکلی به آن‌ها زمین واگذار می‌شود.

منبع:فارس

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما