کدخبر : 120981
پنج شنبه ۱۴ دی ۱۳۹۶ - ۱۲:۱۸
فاقددیدگاه
پرینت

۳۳۰ گفتمان دینی در مدارس هرمزگان در حال برگزاری است

جنوب پرس: معاون فرهنگی، آموزشی و پژوهشی تبلیغات اسلامی هرمزگان از برگزاری ۳۳۰ گفتمان دینی در مدارس استان خبر داد و گفت: طبق برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته با آموزش و پرورش، ۳۳۰ گفتمان دینی در ۱۱۰ مدرسه استان درحال برگزاری است.

به گزارش جنوب پرس ، حجت الاسلام مسلم پورجمالی با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری در خصوص خطر نفوذ فرهنگی و اقتصادی دشمنان انقلاب اسلامی اظهار داشت: ظرفیت گفتمان‌ دینی بایستی در سطح مدارس در راستای پاسخ به سؤالات و شبهات نسل جوان و مسدود کردن راه نفوذ دشمن استفاده شود.

وی با تاکید بر ضرورت برگزاری گفتمان دینی در مدارس و دانشگاه‌ها افزود: برگزاری گفتمان دینی نقش به‌سزایی در ارتقاء سطح دانش و آگاهی جامعه هدف دارد.

معاون فرهنگی، آموزشی و پژوهشی تبلیغات اسلامی هرمزگان همچنین با تاکید بر ضرورت آموزش معارف اسلامی و آگاه‌سازی قشر نوجوان و جوان در جامعه تصریح کرد: بصیرت‌بخشی و ارتقاء سطح آگاهی جوانان، هدایت‌کننده مبانی فکری، عقیدتی و رفتاری آنان است.

پورجمالی، بیمه‌کردن آینده‌سازان کشور در برابر هجمه‌های فرهنگی دشمنان را امری ضروری و حیاتی خواند و بیان داشت: تربیت نسل آینده از مهم‌ترین و حیاتی‌ترین امور است که باید در این زمینه تلاش مضاعفی صورت گیرد.

وی همچنین تاکیدکرد: جامعه و مسؤولان مرتبط با موضوعات فرهنگی باید در راستای تحقق اهداف، حفظ هویت و توسعه فرهنگ گام بردارند که اجرای گفتمان‌های دینی در مدارس بهترین راهکار برای تحقق موارد مذکور است.

معاون فرهنگی، آموزشی و پژوهشی تبلیغات اسلامی هرمزگان، با اشاره به نقش تعیین‌کننده فرهنگ‌سازی دینی در حفظ ارزش‌ها و هنجارهای جامعه اسلامی بیان داشت: امروزه با توجه به هجمه سنگین دشمنان علیه نسل جوان موضوعاتی مانند پیشگیری از اعتیاد، فضای مجازی، سواد رسانه‌ای، دین و زندگی، آسیب‌های اجتماعی کاربرد بیشتری در بین نوجوانان خواهند داشت.

پورجمالی با اشاره به اهمیت پاسخگویی به شبهات نسل جوان بیان داشت: به منظور تحقق شاخص گفتمان دینی برگزاری ۳۳۰ گفتمان از ابتدای آبان ماه سال جاری در ۱۱۰ مدرسه استان هرمزگان آغاز شده و تا پایان دوره تحصیلی ادامه خواهد داشت.

وی اضافه کرد: این گفتمان‌ها با موضوعات اقتصادمقاومتی، سواد رسانه‌ای، آسیب‌های اجتماعی و عقاید به صورت کارگاهی و به روش پرسش و پاسخ و با حضور روحانیان مستقر و اساتید بومی هرمزگان در مقطع تحصیلی اول و دوم متوسطه در حال برگزاری است.

منبع:فارس

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما

اخبار ویژه کهگیلویه و بویراحمد