کدخبر : 120977
پنج شنبه ۱۴ دی ۱۳۹۶ - ۱۲:۱۱
فاقددیدگاه
پرینت

پرداخت ۸ میلیاردی دولت به کشاورزان دهستان خنجشت اقلید

مدیر جهاد کشاورزی اقلید از پرداخت 8 میلیارد تومان کمک بلاعوض دولت به کشاورزان دهستان خنجشت این شهرستان در سال گذشته در راستای اجرای سیستم آبیاری تحت فشار خبر داد.

به گزارش جنوب پرس ، آرش خسروانی در جلسه بررسی مسائل و مشکلات روستای خنجشت که صبح امروز با حضور نماینده مردم شهرستان اقلید در مجلس شورای اسلامی، فرماندار، بخشدار مرکزی، فرمانده نیروی انتظامی، فرمانده حوزه مقاومت امیرالمؤمنین(ع) و سایر مسؤولان شهرستانی، دهیار و اعضای شورای اسلامی روستای خنجشت در حسینیه علی بن ابیطالب(ع) این روستا برگزار شد، ۲۰۰ میلیون تومان اعتبار برای کانال و ۶۰ میلیون تومان برای قنات خنجشت از محل اعتبارات ملی، ۸۷ میلیون تومان از محل اعتبارات توازن برای کانال کافتر، اجرای طرح تسطیح ۱۱۰ هکتار از اراضی روستای خنجشت با اعتبار ۲۰۰ میلیون تومانی و ۲۶ میلیون تومان برای قنات نظام‌آباد را ازجمله امتیازهای بخش جهاد کشاورزی به دهستان خنجشت عنوان کرد.

وی به سهم ۳ هزار و ۶۰۰ هکتاری شهرستان اقلید در اجرای طرح آبیاری نوین در سال ۹۵ که ۱۰۰ درصد آن اجرا شده اشاره و اظهار کرد: سال گذشته در یک هزار و ۵۸۶ هکتار از اراضی دهستان خنجشت با اعتبار بلاعوض ۸ میلیارد تومانی طرح آبیاری تحت فشار اجرا شد که این مهم در سال ۹۶ افزایش می‌یابد.

مدیر جهاد کشاورزی اقلید از اجرای طرح جایزه قند و تفاله به چغندرکاران و ابلاغ آن به کارخانه‌ها خبر داد و به جلسات متعددی که برای پرداخت پول چغندرکاران توسط کارخانه‌های قند برگزار شد اشاره و تصریح کرد: به عنوان نماینده کشاورزان این مورد را پیگیری می‌کنیم اما این امر در حیطه کار فرماندار بوده که در حال پیگیری است.

خسروانی در پاسخ به گلایه یکی از مردم روستای خنجشت در زمینه واگذاری طرح تسطیح اراضی به شرکت غیربومی گفت: این طرح اعتبار ملی دارد و در اختیار ما نیست و بر اساس قوانین و دستورالعمل خاص خودش اجرا می‌شود.

خسرو رزمجویی، فرمانده نیروی انتظامی اقلید نیز با تأکید بر اولویت این نهاد بر راه‌اندازی هرچه سریع‌تر پاسگاه انتظامی خنجشت خاطرنشان کرد: اعتباری برای ساخت مراکز انتظامی وجود ندارد و اجرای این پروژه نیاز به همکاری و مشارکت شورا، دهیاری، مردم و خیران امنیت‌ساز در تامین ساختمان پاسگاه دارد.

منبع:فارس

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما