کدخبر : 120976
پنج شنبه ۱۴ دی ۱۳۹۶ - ۱۲:۱۲
فاقددیدگاه
پرینت

نصب چراغ چشمک‌زن در ورودی‌های روستای خنجشت اقلید

جنوب پرس: در بررسی مسائل و مشکلات روستای خنجشت از نصب چراغ چشمک‌زن در ورودی‌های روستای خنجشت، رفع مشکل روشنایی بهشت زینبیه و...خبر داده شد.

به گزارش جنوب پرس ، رئیس اداره راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای این شهرستان در جلسه بررسی مسائل و مشکلات روستای خنجشت که صبح امروز با حضور نماینده مردم شهرستان اقلید در مجلس شورای اسلامی، فرماندار، بخشدار مرکزی، فرمانده نیروی انتظامی، فرمانده حوزه مقاومت امیرالمؤمنین(ع) و سایر مسؤولان شهرستانی، دهیار و اعضای شورای اسلامی روستای خنجشت در حسینیه علی بن ابیطالب(ع) این روستا برگزار شد با اشاره به قول مساعدی که برای نصب چراغ چشمک‌زن در ورودی‌های روستای خنجشت به دهیاری و شورای اسلامی این روستا داده بود، اظهار داشت: در اجرای این کار کوتاهی نمی‌شود.

سعید کشاورزی با بیان اینکه در جاده خنجشت حتی یک چاله ۱۰ سانتی متری نیز وجود ندارد عنوان کرد: در صورت وجود هر مشکلی با اطلاع‌رسانی و بیان آدرس، اقدام می‌شود.

معاون اداره برق اقلید نیز در مورد روشنایی معابر روستای خنجشت سخن گفت و اظهار داشت: بر اساس توافق دهیاری و اداره برق نیمی از اعتبار موردنیاز این کار توسط دهیاری و نیم دیگر را اداره برق تأمین می‌کند.

مطلبی به توسعه شبکه برق خنجشت و برق‌رسانی به شهرک روستا اشاره کرد و بیان داشت: باید ساکنان شهرک نسبت به خرید انشعاب برق اقدام کنند تا اداره برق احداث پایه، واگذاری انشعاب و شبکه را انجام دهد.

جابه‌جایی ستون‌های برق از دیگر مسائلی بود که رئیس شورای اسلامی خنجشت به آن اشاره کرده بود و مطلبی در پاسخ به این موضوع گفت: باوجوداینکه طبق مصوبه سال ۷۲ بین هیأت وزیران، جابه‌جایی ستون برق برای بهسازی در حوزه شهر بر عهده شهرداری و در روستا وظیفه دهیاری یا بنیاد مسکن است، اداره برق شهرستان اقلید در امر جابه‌جایی ستون‌ها در این روستا، در هزینه طراحی، نظارت و خاموشی‌ها به دهیاری کمک می‌کند.

مطلبی در مورد قبوض برق و نارضایتی کشاورزان و مردم عنوان داشت: قبض‌ها بر اساس میزان مصرف مشترکان صادر می‌شود اما اگر مورد خاصی از افزایش بی‌رویه قیمت برق مصرفی وجود دارد، قبوض موردنظر جمع‌آوری و برای بررسی به اداره برق تحویل داده شود.

مشکل برق بهشت زینبیه روستای خنجشت نیز در این جلسه بررسی و مقرر شد با کمک اداره برق در تأمین ترانس و نیمی از ستون‌ها و همچنین کمک دهیاری و شورای اسلامی روستا حل شود.

رئیس مرکز بهداشت اقلید نیز در پاسخ به مطالبه مردم خنجشت در زمینه اورژانس جاده‌ای اظهار داشت: این پروژه چند ماه پیش توسط رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز کلنگ‌زنی شد و با تعهد ۶۰ درصدی هزینه‌ها توسط علوم پزشکی و سهم ۴۰ درصدی شورا و دهیاری این پروژه در حال انجام است به طوری که نقشه و پیگیری‌ها توسط شورا و دهیاری اجرا و دانشگاه نیز سهم موردنظر را تخصیص داده است.

داریوش نصیری عنوان داشت: در برنامه پزشک خانواده روستایی، بر اساس جمعیت ۱۵ هزار نفر یک دندان‌پزشک اختصاص داده می‌شود که در حال حاضر بر اساس تبصره دانشگاه علوم پزشکی، سه روز در هفته در این روستا خدمات دندان‌پزشکی ارائه می‌شود.

وی به واگذاری داروخانه این روستا به بخش خصوصی و ارائه خدمات به مردم در زمان فعالیت درمانگاه این روستا اشاره کرد و بیان داشت: به دلیل کمبود نیروی انسانی امکان شبانه‌روزی شدن درمانگاه نیست و باوجوداینکه پیگیری‌های انجام‌شده تأمین نیروی موردنیاز میسر نشد اما در صورت موافقت مردم و شورای اسلامی می‌توان این مشکل را با واگذاری به بخش خصوصی حل کرد.

نصیری ادامه داد: تعداد برخی از آزمایش‌ها در روستا به‌اندازه‌ای نیست که تجهیزات آزمایشگاهی به این روستاها آورده شود به این دلیل، علاوه بر آزمایش‌هایی که به صورت روزانه در روستاها انجام می‌شود، برخی دیگر به صورت نمونه‌گیری از روستاها جمع‌آوری‌شده و در آزمایشگاه مرکزی شهرستان انجام می‌شود.

منبع:فارس

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما

اخبار ویژه کهگیلویه و بویراحمد