کدخبر : 120970
پنج شنبه ۱۴ دی ۱۳۹۶ - ۱۲:۰۷
فاقددیدگاه
پرینت

تعداد زیاد کارجویان محصول انباشت بیکاران در سال‌های گذشته است

جنوب پرس: مدیر کل اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان گفت: تعداد زیادی از کارجویان محصول انباشت بیکاران در سال‌های گذشته است و در وضعیت فعلی سالانه ۷۰۰ تا ۸۰۰ هزار متقاضی جدید کار به آن‌ها اضافه می‌شود.

به گزارش جنوب پرس ، سید نور محمدپور صبح امروز با تاکید بر لزوم ایجاد پایداری در فرایند اشتغال اظهار کرد: رفع موانع سرمایه گذاری و فراهم کردن بسترهای لازم برای جذب سرمایه گذار از عوامل مهم در فراهم کردن شرایط اشتغال پایدار است.

وی با بیان اینکه سرمایه گذار به دنبال برگشت سرمایه و کسب سود مورد نظر است، گفت: اگر سرمایه گذار بستر مناسب را پیدا نکند ریسک نمی‌کند و به محلی امن برای سرمایه گذاری می‌رود.

مدیر کل اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان با اشاره به اقدامات دولت در صیانت از فرصت‌های شغلی و رفع موانع تولید، بیان کرد: به همین دلیل کارگروه رفع موانع تولید، کار گروه رونق اقتصادی، کارگروه اشتعال و سرمایه و شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی تشکیل شدند.

محمدپور با بیان اینکه در ستاد اقتصاد مقاومتی نیز پروژه‌هایی باهدف توسعه اشتغال تعریف شده است، عنوان کرد: بخشی از پروژه‌‌ها در فرآیند اجرا قرار گرفتند و بخشی نیز منتظر تأمین اعتبار هستند.

محمد‌پور با بیان اینکه طبیعی است برای رسیدن به وضعیت مطلوب در امر اشتغال نیاز به زمان نیاز داریم، گفت: تعداد زیادی از کارجویان محصول انباشت بیکاران در سال‌های گذشته است و در وضعیت فعلی سالانه ۷۰۰ تا ۸۰۰ هزار متقاضی جدید کار به آن‌ها اضافه می‌شود.

وی با تاکید بر اینکه باید با یک کار مضاعف برای متقاضیان جدید اشتغال ایجاد شود و هم برای بخشی از کارجویان سالهای قبلی کاریابی کرد، بیان کرد: اقتصاد مقاومتی فقط سرمایه گذاری نیست در اقتصاد مقاومتی به همه عواملی که سبب رونق اقتصادی و به دنبال آن بهبهود وضعیت اشتغال می‌شود توجه شده است.

محمد‌پور افزود: توجه به تولید، صادرات، تامین مواد اولیه، رفع قوانین دست و پاگیر، خرید و مصرف تولیدات داخلی و جلوگیری از قاچاق کالا از جمله مواردی هستند که در اقتصاد مقاومتی به آن‌ها توجه شده است.

منبع:فارس

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما

اخبار ویژه کهگیلویه و بویراحمد