کدخبر : 120881
چهارشنبه ۱۳ دی ۱۳۹۶ - ۱۸:۰۱
فاقددیدگاه
پرینت

نقش «کولین» در بارداری چیست؟

جنوب پرس: دریافت مواد مغذی کافی برای بارداری سالم ضروری است و میزان توصیه شده بسیاری از ویتامین‌ها و مواد معدنی، در طول بارداری افزایش می‌یابد.

به گزارش جنوب پرس ، کارشناس ارشد تغذیه دانشکده تغذیه و علوم غذایی شیراز، بعدازظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: «کولین» یک ماده مغذی مهم است که به رشد مغزی و نخاعی نوزاد کمک می‌کند، همچنین می‌تواند خطر ابتلای نوزاد به نقص لوله عصبی را کاهش دهد.

فاطمه صادقی دریافت مقادیر مناسب کولین، روی و اسیدهای چرب امگا ۳ را در بهبود رشد مغزی تاثیرگذار دانست و افزود: مصرف کولین می‌تواند با کاهش سطح کورتیزول، در شرایط مرتبط با استرس، از جمله اختلالات روانی، فشار خون بالا و دیابت نوع ۲ از بدن محافظت کند.

وی با اشاره به اینکه  نیاز به کولین در طول بارداری به میزان کمی افزایش می‌یابد، گفت: غذاهای سرشار از کولین شامل شیر، گوشت و تخم مرغ است.

این کارشناس ارشد تغذیه اضافه کرد: یک رژیم غذایی متنوع می‌تواند نیاز بدن به کولین را تامین کند، اما برخی از زنان بارداری که از منابع غذایی کولین استفاده نمی‌کنند به مکمل نیاز دارند.

صادقی یادآور شد: باید توجه داشت که تجویز مکمل باید زیر نظر متخصص صورت بگیرد، چرا که می‌تواند عوارضی مانند ناراحتی‌های گوارشی به همراه داشته باشد.

منبع:فارس

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما

اخبار ویژه کهگیلویه و بویراحمد