کدخبر : 120782
چهارشنبه ۱۳ دی ۱۳۹۶ - ۱۰:۳۵
فاقددیدگاه
پرینت

واردات استان فارس از لحاظ ارزش دلاری ۹ درصد کاهش یافت

جنوب پرس: مدیرکل گمرک استان فارس گفت: در ۹ ماه گذشته بیش از ۶۰ میلیون و ۱۵۹ هزار دلار کالا وارد استان فارس شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته از لحاظ ارزش دلاری ۹ درصد کاهش داشته است.

واردات

به گزارش جنوب پرس ، خداداد رحیمی اظهار داشت: در ۹ ماه گذشته ۱۵ هزار و ۹۶۶ تن کالا به ارزش ۶۰ میلیون و ۱۵۹ هزار و ۹۳ دلار از طریق گمرکات استان فارس وارد کشور شده  است.

مدیرکل گمرکات استان فارس خاطرنشان کرد: این میزان واردات در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته از لحاظ ارزش دلاری ۹ درصد کاهش داشته است که از دلایل آن می‌توان به بحث اولویت‌بندی کالا‌ها اشاره کرد.

وی درباره تعداد مسافران ورودی از طریق مرز هوایی استان فارس نیز گفت: در ۹ ماه گذشته در مجموع ۲۵۴ هزار و ۱۹۵ نفر از طریق مرز هوایی این استان به کشور وارد شده‌اند که ۲۱۰ هزار و ۹۶۸ نفر از آنها ایرانی و ۴۳ هزار و ۲۲۷ نفر گردشگر خارجی بوده‌اند.

مدیرکل گمرکات استان فارس عنوان کرد: در این مدت تعداد ۲۴۶ هزار و ۹۳۴ مسافر نیز از طریق مرز هوایی استان فارس از کشور خارج شده‌اند که ۲۰۸ هزار و ۱۷۲ نفر از آنها ایرانی و ۳۸ هزار و ۷۶۲ نفر مسافر خارجی بوده‌اند.

در ۹ ماه گذشته ۱۵۸ هزار و ۲۰۷ تن کالا به ارزش ۱۵۰ میلیون و ۲۶۰ هزار و ۲۴۴ دلار از طریق گمرکات استان فارس به خارج از کشور صادر شده است که این میزان صادرات نسبت به مدت مشابه سال گذشته یک درصد افزایش یافته است.

منبع:تسنیم

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما

اخبار ویژه کهگیلویه و بویراحمد