کدخبر : 119328
یکشنبه ۳ دی ۱۳۹۶ - ۸:۴۹
فاقددیدگاه
پرینت

کاهش ۴ درصدی تعداد جان‌باختگان حوادث جاده‌ای در استان هرمزگان

جنوب پرس: رئیس پلیس راه استان هرمزگان از کاهش چهار درصدی تعداد جان‌باختگان حوادث جاده‌ای در هرمزگان خبر داد.

تصادف اتوبوس

به گزارش جنوب پرس ، سرهنگ علی اسفندانی در آئین آغاز طرح زمستانی راهداری و ترافیکی در استان هرمزگان اظهار داشت: بیش از ۳۰۰ خودرو و موتورسیکلت در طرح زمستانی راهداری و ترافیکی حضور دارند.

وی افزود: در این طرح پنج دستگاه اجرایی استان با هدف کاهش تصادفات جاده‌ای و تامین امنیت کامل در جاده‌های استان شرکت می‌کنند.

رئیس پلیس راه هرمزگان ادامه داد: در هشت ماه سال جاری تعداد جان‌باختگان حوادث جاده‌ای در استان هرمزگان چهار درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته کاهش داشته است.

داریوش باقر جوان مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای هرمزگان نیز در این مراسم بیان کرد: در این طرح ۳۱۸ ناوگان سبک و سنگین،۳۶۰ راهدار و ۱۵۰ نیروی پشتیبان شرکت دارند.

وی ادامه داد: ۳۸ دوربین ثابت هم در محور‌های کهورستان و جاده منتهی به لارستان جانمایی می‌شود که با نصب این دوربین‌ها شمار دوربین‌های کنترل ترافیک استان هرمزگان به ۷۸ عدد می‌رسد.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای هرمزگان افزود: کنترل سیلاب‌ها و پاکسازی بستر رودخانه‌ها و زیر پل‌ها در دستور کار قرار دارد تا از خرابی‌های ناشی از سیل بکاهد.

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان هرمزگان هم در این مراسم گفت: بیش از ۴۰ پایگاه جاده‌ای و ۲۱ پایگاه اورژانس شهری، سه آمبولانس دریایی و یک آمبولانس هوایی در این طرح شرکت دارند.

امیرحسن اسدی افزود: به طور میانگین روزانه ۶۰ ماموریت اورژانسی در استان هرمزگان اجرا می‌شود.

به گزارش تسنیم استان هرمزگان بیش از ۱۲ هزار و ۵۰۰ کیلومتر جاده دارد که طرح زمستانی راهداری و ترافیکی تا بیستم اسفند در تمام محور‌های مواصلاتی این استان اجرایی می‌شود.

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما