کدخبر : 116553
پنج شنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۶ - ۱۳:۲۹
فاقددیدگاه
پرینت

گرد و غبار بر فراز خوزستان/ کاهش دید افقی در اهواز به ۵۰۰ متر

جنوب پرس: مدیرکل هواشناسی خوزستان با بیان اینکه پدیده گرد و خاک امروز از روز یکشنبه هفته جاری پیش‌بینی شده بود، از سرایت این پدیده به شمال خوزستان در بعد از ظهر امروز خبر داد.
به گزارش جنوب پرس ، کوروش بهادری  اظهار کرد: منشاء گرد و خاک امروز، فعالیت کانون‌های داخلی شرق اهواز بوده که به تدریج این پدیده از نقاط مرکزی و جنوبی استان خارج شده و به شمال خوزستان سرایت می‌کند.
وی با بیان اینکه این پدیده از یکشنبه پیش‌بینی شده و اطلاعیه‌های لازم صادر شده بود، افزود:  همچنین به دلیل وزش باد شدید در کشور عراق فردا نیز شاهد گرد  و خاک با منشاء خارجی خواهیم بود.
مدیرکل هواشناسی خوزستان گفت: سرعت باد امروز به بالای ۵۰ کیلومتر بر ساعت رسیده که در این شرایط خلیج فارس نیز مواج است. همچنین در بعد از ظهر امروز برای شمال و شرق خوزستان بارش باران و برف پیش‌بینی می‌شود.
بهادری خاطرنشان کرد: در پی گرد و غبار امروز دید افقی در اهواز به ۵۰۰ متر و در آبادان، اندیمشک، شوش و دزفول به دو کیلومتر رسید.
مدیرکل هواشناسی خوزستان بیان کرد: همچنین میزان گرد وغبار در ساعت ۱۲ امروز در اهواز ۱۵۰۰ میکروگرم در مترمکعب بوده است که ۱۰ برابر حد مجاز است.
وی گفت: در شبانه‌روز گذشته شوش با ۲۴ درجه سانتی‌گراد و ایذه با ۵ درجه سانتی‌گراد به ترتیب گرمترین و خنکترین نقاط خوزستان بودند. تغییرات دمای هوای امروز اهواز نیز بین ۷ تا ۲۲ درجه سانتی‌گراد در نوسان خواهد بود.
منبع:ایسنا
اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما