کدخبر : 116535
پنج شنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۶ - ۱۳:۱۲
فاقددیدگاه
پرینت

دبیر انجمن علوم خاک ایران: مجلس برای تصویب قانون خاک بجد اهتمام کند

جنوب پرس: دبیر انجمن علوم خاک ایران گفت: نمایندگان مجلس شورای اسلامی برای تصویب قانون خاک در کشور اهتمام جدی داشته باشند.

 به گزارش جنوب پرس ، حسین بشارتی روز پنجشنبه در نشست بزرگداشت هفته خاک در دانشگاه خلیج فارس بوشهر افزود: این مساله می تواند در حفاظت و جلوگیری از تخریب خاک در کشور کمک زیادی کند.
وی بیان کرد: خاک بستر مناسب برای محصول کشاورزی و حیات و فعالیت های بشر است که این اهمیت آن ایجاب کرده توجه بیشتری به آن شود.
بشارتی ادامه داد: تغییر کاربری، شور شدن، فقر مواد آلی، کاهش عناصر غذایی، فرسایش آبی و بادی و مواردی از این قبیل عوامل جدی تهدید کننده خاک هستند که باید در مقابله با آن بجد تلاش کرد.
وی یادآور شد: ۱۸ میلیون هکتار از اراضی کشور خاک با قابلیت کشاورزی دارد که حدود هشت میلیون هکتار آن آبی است و بیش از ۹۰ درصد محصولات و مواد غذایی کشور از آن بدست می آید.
دبیر انجمن علوم خاک گفت: ایران اکنون در زمینه برخورداری از زمین های با قابلیت کشاورزی در زمره کشورهای فقیر قرار دارد.
بشارتی با اشاره به ۱۴ آذر روز جهانی خاک اظهار داشت: از ۱۱ تا ۱۸ آذر نیز به عنوان هفته خاک اعلام شده که به فراخور اهمیت خاک کشورهای مختلفی با برگزاری نشست های مختلف این مناسبت را گرامی می دارند.
وی افزود: در این ارتباط برگزاری نشست هایی برای افزایش توجه و اهمیت به خاک یک ضرورت است که نسبت به آن و موارد مرتبط با آن اهتمام لازم وجود ندارد.

منبع:ایرنا

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما