کدخبر : 116449
چهارشنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۶ - ۱۹:۴۰
فاقددیدگاه
پرینت

سیاست اسلام بر وحدت و سیاست استعمار بر تفرقه و اختلاف است

جنوب پرس: نماینده ولی فقیه در هرمزگان و امام جمعه بندرعباس از بهترین راه‌های جذب افراد به مکتب اهل بیت (ع) را تاسی از سیره حضرت رسول (ص) و ائمه اطهار (ع) عنوان کرد و گفت: سیاست اسلام بر وحدت و سیاست استعمار بر تفرقه و اختلاف است.

آیت الله نعیم آبادی

به گزارش جنوب پرس ، آیت‌الله غلامعلی نعیم‌آبادی بعد از ظهر امروز در مراسم عمامه‌گذاری ۶۰ طلبه هرمزگانی که با حضور مدیر حوزه‌های علمیه کشور و جمعی از علمای شیعه و سنی در مسجد جامع بندرعباس برگزار شد، ضمن گرامیداشت میلاد فرخنده حضرت محمد (ص) و امام جعفر صادق (ع) اظهار داشت: امروز استکبار، صهیونیست و آل‌سعود به بزرگنمایی اختلاف‌های فقهی بین مسلمانان روی آورده‌اند که دامن زدن به اختلافات موجب تفرقه و دوری می شود پس ضروری است که همه به نقشه‌های شوم دشمن واقف باشیم.

وی ضمن تاکید بر حفظ وحدت میان مسلمانان، بیان داشت: دشمن از اتحاد ملت ایران رنج می برد و به دنبال شیطنت در این زمینه است پس باید هوشیار باشیم که این وحدت از بین نرود.

امام جمعه بندرعباس با اشاره به جایگاه وحدت در اندیشه انقلاب اسلامی و بی‌نظیر بودن اتحاد و همدلی اقوام و مذاهب مختلف در ایران اسلامی ،تصریح کرد: نظام جمهوری اسلامی در سال‌های اخیر در زمینه تقویت وحدت، به خوبی عمل کرده است.

وی خاطرنشان کرد: امروز همانند گذشته کمبود روحانی وجود ندارد و از این رو باید آسیب‌شناسی دقیقی صورت پذیرد که چرا یکی از عوامل مهم اینکه بعضی از مردم، پذیرش دین الهی را ندارند به دلیل نبود تعامل مناسب ما با آن‌هاست و باید تجدیدنظر کلی در این مورد انجام شود.

منبع:تسنیم

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما