کدخبر : 116433
چهارشنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۶ - ۱۹:۰۱
فاقددیدگاه
پرینت

شیعیان و اهل سنت خنج فارس در صف واحد

جنوب پرس: شهرستان خنج در جنوب استان فارس همزمان با هفته وحدت عرصه نمایش همبستگی میان مردم بود و نمازهای جماعت با حضور یکپارچه و در صف واحد شیعیان و اهل سنت این منطقه برپا شد.

 به گزارش جنوب پرس ، روز چهارشنبه  اهالی این شهرستان که از نخستین روزهای ماه ربیع الاول با آذین بندی و چراغانی میادین وخیابانها واماکن مذهبی به استقبال ازاین ایام شتافته بودند جشن های هفته وحدت و میلاد پیامبر گرامی اسلام (ص) را از روز جمعه ۱۲ ربیع الاول (دهم آذرماه جاری) آغاز کردند.
این آیین های جشن و سرور شامگاه سه شنبه چهاردهم و روز چهارشنبه پانزدهم آذرماه جاری به اوج رسید و شهرها و روستاهای جنوب فارس در سالروز میلاد حضرت محمد (ص) و امام جعفر صادق (ع) غرق در سرور وشادمانی بودند.
در هفته وحدت، هر شب در یک مسجد شهر خنج مراسم مولود خوانی برپا بود.
شهر خنج در هفته وحدت میزبان کاروانهای وحدت ومیهمانان شرکت کننده در هفته وحدت بود که برای تقویت و تحکیم وحدت از شیراز، لارستان، مهر ولامرد و دیگر نقاط مناطق جنوبی فارس آمده بودند.
در آیین باشکوه هفته وحدت نیز در مسجد جامع خنج برگزار شد، شیخ عبدالصمد ابونجمی امام جمعه اهل سنت خنج تمسک مسلمانان به قرآن کریم وسنت نبوی را خواستار شد.
حجت الاسلام عبدالرسول بینازاده نماینده ولی فقیه در امور اهل سنت استان فارس نیز تاکید کرد که مسلمانان جهان باید پیامبر گرامی اسلام (ص) وخط مشی و راه پیامبر را در زندگی خود الگو وسرمشق قرار دهند.
وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به شکست گروه تکفیری داعش، این گروه را دست پرورده استکبار دانست و گفت: شکست داعش از اتحاد مسلمانان حاصل شد.
بر اساس این گزارش، برگزاری همایش علمای اهل تسنن و تشیع از دیگر برنامه های هفته وحدت در خنج بود.
همچنین به مناسبت هفته وحدت از چندطرح شامل یک باب آموزشگاه، یک باب مسجد و یک حسینه و سه طرح ورزشی بهره برداری ویا عملیات آن آغاز شد.
شهرستان خنج در جنوب فارس به نماد وحدت وهمدلی شهرت یافته است و این پیوند سبب شده است که مذهب مانعی بر سر ازدواج جوانان این منطقه با یکدیگر نیست.
شهرستان خنج در فاصله ۲۶۵ کیلومتری جنوب شیراز واقع شده است.

منبع:ایرنا

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما