کدخبر : 116429
چهارشنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۶ - ۱۹:۱۳
فاقددیدگاه
پرینت

لزوم تولید اثر هنری درباره جوانهایی که افتخار ایران اسلامی هستند

جنوب پرس: امام جمعه شهر صدرا با اشاره به اهمیت شعر و ادب در جامعه امروز گفت: باید درباره جوانهایی که افتخار ایران اسلامی هستند اثر هنری تولید شود.

به گزارش جنوب پرس ، حجت الاسلام حسین نژادیان که در همایش بزرگ ادبی مدافعان آفتاب و وحدت اسلامی سخن می گفت افزود: شاعران بلند آوازه و ماندگاری مانند سعدی، حافظ، مولوی ، عطار نیشابوری ، فردوسی ، صائب تبریزی، اقبال لاهوری، جامی و پروین اعتصامی دارای آموزه های وحیانی و روایی از حوزه های علمیه بودند که شهرتی جهانی یافته و در عرصه های تعلیم و تربیت ، دین و اخلاق و عرفان و مسائل اجتماعی اشعار بسیار نغز و اثر گذاری از خود به یادگار گذاشتند.

امام جمعه صدرا گفت: هنرمندان فرهیختۀ خدا باور و با بینش توحیدی ، به خوبی می دانند پیامبران الهی ، امامان معصوم (ع) و علمای راستین ، در طول تاریخ از هنرهای خدادادی مانند رهبری و هدایت جامعه ، در مبارزه با مثلث شوم و شیطانیِ زور و زر و تزویر برخوردار بودند.

وی افزود:  اگر تلاش و همّت آنها نبود  هیچ اثری از عدالت و دین باوری وجود نداشت . خیل عظیم تمام کسانی که در میدان جنگ بین حق و باطل با شیطان صفتان جهاد نمودند و به صف رزمندگانِ شهید یا مجروح یا آزاده پیوستند ، هنرمندان واقعی به حساب می آیند .

حجت الاسلام حسین نژادیان اظهار داشت:  واژه ها مانند آدمیان از مرگ و زندگی برخوردارند بعد از انقلاب اسلامی ایران و دفاع مقدس برخی واژه ها مانند سلطنت، شاه و شاهنشاه ، خان، آجان و ژاندارمری و شهربانی و پاسبان، پهلوی ، ولیعهد، شهبانو و ساواک مردند و واژه هایی مانند انقلاب، آزادی ، جمهوری اسلامی ،جهاد ، ایثار، شهادت، جبهه ، سنگر، رهبر، امام، بسیج، سپاه ، پاسدار، جانباز، آزاده ، مستضعف ، مستکبر ، طاغوت  و… متولد شد.

وی گفت: این واژگان نو ظهور و انقلابی در آثار هنری نمود پیدا کرد و در اشعار ، فیلم و سریال ، رمان و خاطره نویسی ، نقاشی و … جلوه گر شد امّا امان از تهاجم و شبیخون و ناتوی فرهنگی سنگین و بی امان دشمنان دین و انقلاب که با فناوری های پیشرفته ارزشهای عالی و والای ما را هدف گرفتند.

امام جمعه صدرا افزود: با تأسف و تعجب عده ای در داخل دچار دین فروشی و وطن فروشی شدند و در عرصه های فرهنگ ، هنر ، سیاست و اقتصاد همیشه و همه جا چشم به دستان دشمن فریبکار و کینه توز دوخته اند.

وی گفت: واقعاً مایۀ تأسف است که برخی هنرمندان ما در خمیر مایۀ آثار هنری شان همواره از فرهنگ های بیگانه و بعضاً لائیک و سکولار، استفاده می کنند و زنان و دختران با حجاب و عفاف را در فیلم و سریالها به عنوان افراد عقب افتاده و آسیب پذیر و مشکل دار معرفی می کنند.

حجت الاسلام حسین نژادیان بیان کرد: متأسفانه مدتهاست ما شاهد ساخت و نمایش فیلم و سریالهایی هستیم که مرتب افکار منفی ، یأس و نومیدی و شکست و سیاه نمایی جامعه را به نمایش می گذارند.

وی افزود: این درحالی است که باید دربارۀ جوانهای فرهیخته ، غیرتمند ، انقلابی که در این سالهای پر تلاطم انقلاب توانسته اند مایۀ افتخار ملّت و ایران اسلامی شوند ، و علی رغم تمام تهدید ها و تحریم ها و ترور ها و تحمیل جنگ و بحران توانسته اند حتی در عرصه های فرا منطقه ای نقش آفرین باشند ، شعر ، فیلم و سریال ، نمایشنامه و داستان و خاطره تولید شود .

وی در پایان خاطر نشان کرد: شعر و شُعار های دوران انقلاب و دفاع مقدّس بسیار شور آفرین و اثر بخش و ماندگار است .ما باید با انواع هنر نمایی ها مانند شعر ، خطابه ، قرائت قرآن و گفتن اذان و نویسندگی ، تئاتر و سینما ، نقاشی و هنر های تجسمی ، آواز و سرود و مداحی و … نسل جدید انقلاب را با ارزشهای دین و انقلاب ، ایثار و شهادت و آرمانگرایی اسلام ناب محمّدی(ص)  آشنا کنیم و آنها را در مقابل سیل و هجوم بی امان تهاجم فرهنگی مصون و بیمه کنیم.

منبع:مهر

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما