کدخبر : 116414
چهارشنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۶ - ۱۸:۴۶
فاقددیدگاه
پرینت

خلیج فارس با وزش بادهای جنوب شرقی مواج می شود

جنوب پرس: مدیرکل هواشناسی استان بوشهر گفت: سواحل شمالی و مرکزی خلیج فارس در این استان از روز پنج شنبه با وزش بادهای شدید جنوب شرقی مواج و متلاطم می شود.

 به گزارش جنوب پرس ، نادر شفیع خدایی بعد از ظهر چهارشنبه افزود: با این شرایط دریانوردان باید تا روز یکشنبه از تردد غیرضروری در دریا خودداری کنند.
وی با اشاره به افزایش تدریجی ابر در استان بوشهر بیان کرد: با توجه به وزش باد شدید تشکیل پدیده گرد و خاک و کاهش کیفیت هوا در استان دور از انتظار نیست.
شفیع خدایی ادامه داد: در ۲۴ ساعت آینده آسمان استان بوشهر صاف تا قسمتی ابری همراه با غبار محلی، افزایش تدریجی ابر و در قسمتهای شمالی و مرکزی استان افزایش سرعت وزش باد پیش بینی می شود.
وی گفت: در این مدت سمت وزش باد جنوب غربی تا جنوب شرقی با سرعت ۱۰ تا ۳۲ کیلومتر در ساعت پیش بینی شده که از امشب در قسمتهای شمالی و مرکزی به ۱۶ تا ۴۴ کیلومتر در ساعت نیز می رسد.
شفیع خدایی یادآور شد: در ۲۴ ساعت آینده ارتفاع موج در خلیج فارس ۳۰ تا ۹۰ سانتیمتر و از امشب در سواحلی شمالی و مرکزی استان ۹۰ تا ۱۸۰ سانتیمتر پیش بینی شده است.
وی ادامه داد: در این مدت زمان جزر اول دریا ساعت ۰۵:۲۵ دقیقه بامداد، مد اول ساعت ۱۱:۵۶ دقیقه، جزر دوم ساعت ۱۶:۰۶ و مد دوم دریا ساعت ۲۲:۲۶ پیش بینی شده است.

منبع:ایرنا

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما