کدخبر : 116307
سه شنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۶ - ۱۵:۴۷
فاقددیدگاه
پرینت

نیاز امروز جامعه معلولین توجه به اشتغال آنهاست

جنوب پرس: مدیر آموزش و پرورش استثنایی فارس خواستار توجه دولت به اشتغال معلولین در جامعه شد.

به گزارش جنوب پرس ، رستم اکبری زاده پیش از ظهر امروز در آیین افتتاح مدرسه استثنایی خیرساز جهرم با بیان اینکه ۱۰ درصد افراد جامعه را معلولین تشکیل می‌دهند اظهار داشت: معلولین مانند سایر اقشار حق زندگی دارند و هدف آموزش و پرورش استثنایی حرکت به سوی جامعه پایدار است.

وی با اشاره به دلایل معلولیت خواستاری پیشگیری در این زمینه شد و بیان کرد: باید در جامعه فرهنگ سازی شود و‌ مسئله ژنتیک در ازدواج‌های فامیلی به منظور جلوگیری از تولد نوزادان معلول جدی گرفته‌ شود.

مدیر آموزش و پرورش استثنایی فارس با اشاره به اینکه ۳ درصد از معلولین آموزش پذیرند تصریح کرد: تعداد ۱۲ هزار دانش‌آموز استثنایی به صورت ویژه در ۱۷۰ مدرسه در فارس در حال آموزش هستند.

وی خواستار توجه دولت و مجلس به اشتغال معلولین شد و افزود: معلولین به عنوان یک کارگر نسبتا مستقل و ماهر آموزش می‌بینند و باید در اشتغال آنها توجه ویژه شود.

اکبری‌زاده با اشاره به حمایت خیرین ادامه داد: انجمن حمایت از کودکان استثنایی در کنار منابع دولتی می‌تواند خدمات بیشتری به این قشر ارائه دهد.

در این مراسم مدرسه ۶ کلاسه خیرساز حاج عبدالکریم جابری در مساحت یک هزار و ۵۰۰ مربع و با اعتبار ۲ میلیارد ریال به بهره برداری رسید.

منبع:فارس

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما