کدخبر : 116305
سه شنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۶ - ۱۵:۴۴
فاقددیدگاه
پرینت

حریم دانشگاه‌های استان فارس باید از دخالت مسئولان در امان باشد

جنوب پرس: استاندار فارس گفت: مهم‌ترین موضوع حفظ حریم دانشگاه و عدم دخالت مسئولین است اعتقاد به فراهم کردن نیازهای دانشگاه دارم اما اعتقادی به دخالت در حریم دانشگاه ندارم.
استاندار فارس

به گزارش جنوب پرس ، امسال گرامیداشت روز دانشجو برای نخستین بار به صورت یکپارچه به میزبانی دانشگاه شیراز با حضور استاندار فارس و تمامی روسای دانشگاه‌های استان برگزار شد.

اسماعیل تبادار، استاندار فارس در این مراسم حق‌طلبی را اساس کار دانشجو دانست و اظهار داشت: مسئولان استان برای رفع مشکلات دانشجویان باید تدابیری بیاندیشند تا آنها بتوانند با فکر آزادتری به امر تحصیل و پژوهش بپردازند چراکه نیاز است مشکلات جامعه براساس تحقیقات دانشجویان رفع شود.

وی گفت: امید من بر دانشگاه و دانشجویان است و برای رسیدن به موفقیت از هیچ تلاشی کوتاهی نمی‌کنیم اما مهم‌ترین موضوع حفظ حریم دانشگاه و عدم دخالت مسئولین است اعتقاد به فراهم کردن نیازهای دانشگاه دارم اما اعتقادی به دخالت در حریم دانشگاه ندارم.

استاندار فارس با اشاره به توسعه استان افزود: زمینه‌های اشتغال و توسعه فرهنگ که لازمه رونق اقتصادی و فرهنگی استان است، از دانشگاه‌ها انتظار می‌رود و روسای دانشگاه‌ها نیز باید موضوع رفاه دانشجویان را اولویت قرار دهند تا فراگیری علم بدون نگرانی و دغدغه همراه باشد.

تبادار بیان کرد: کسانی که مجوز راه‌اندازی موسسه آموزش عالی می‌گیرند باید طبق قوانین رفتار کنند و رفاه دانشجویان را مد نظر قرار دهند نه اینکه تنها به فکر  غیرانتفاعی بودن باشند.

ابراهیم گشتاسبی راد، سرپرست دانشگاه شیراز نیز در این مراسم اعتماد کردن به جوانان را یکی از رمزهای پیشرفت در علم دانست و اظهار داشت: چنانچه بتوانیم به دانشجویان بیشتر از گذشته اعتماد کنیم، توانسته‌ایم زمینه‌های توسعه وپیشرفت‌های علمی را فراهم کنیم.

وی گوش فرا دادن به انتقادهای سازنده دانشجویان را یک موضوع مهم در دانشگاه دانست و از مسئولان دانشگاهی خواست نسبت به انتقاد قدری صبور باشند.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی شیراز نیز رسالت دانشجو را به یک رزمنده در میدان جنگ تشبیه کرد و اظهارداشت: تحصیل و پژوهش یکی دیگر از ابزارهای جنگ علمی است که باید برای رسیدن به اهداف مهم کیفیت‌بخشی تحصیل و پژوهش را سرلوحه قرار داد.

علی بهادر به موضوع  ایجاد وحدت در بین مسئولان اشاره کرد و گفت: در هیچ دینی به اندازه دین اسلام به دانش و تفکر همچنین ایجاد وحدت تاکید نشده زیرا ریشه علم  در دنیا از مسلمانان آغاز شده است.

منبع:تسنیم

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما