کدخبر : 116160
سه شنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۶ - ۱۰:۰۵
فاقددیدگاه
پرینت

ترامپ در روزهای آینده تصمیم درباره انتقال سفارت به قدس را اعلام می‌کند

کاخ سفید از به تعویق افتادن تصمیم ترامپ در خصوص انتقال سفارت آمریکا به قدس خبر داد.

trump

 به نقل از المنار، کاخ سفید اعلام کرد که دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا در روزهای آینده تصمیم خود درباره انتقال سفارت به قدس اشغالی را اعلام خواهد کرد.

سخنگوی کاخ سفید گفت: رئیس‌جمهور از ابتدا در قبال این مسأله، مواضع روشنی اتخاذ کرده است. سؤال این نیست که آیا سفارت را از تل‌آویو به قدس انتقال می‌دهیم یا خیر، بلکه سؤال این است چه زمانی سفارت آمریکا به تل‌آویو انتقال می‌یابد.

خبرگزاری رویترز اخیرا به نقل از یک مقام مسئول در دولت آمریکا اعلام کرد که دونالد ترامپ رئیس‌جمهور این کشور احتمالا روز چهارشنبه آینده، قدس را پایتخت فلسطین اشغالی اعلام می‌کند.

رئیس‌جمهور آمریکا بایستی به موجب قوانین داخلی این کشور روز دوشنبه با امضای معافیت‌نامه‌ای تصمیم برای عدم انتقال سفارت آمریکا از تل‌‌آویو به قدس را برای ۶ ماه دیگر تمدید می‌کرد.

یک سخنگویکاخ سفید، روز دوشنبه، همزمان با فرا رسیدن موعد امضای این معافیت گفت: «هیچ تصمیمی درباره این معافیت امروز گرفته نخواهد شد، ما در روزهای آینده تصمیم خود را در این باره اعلام خواهیم کرد.»

این مقام بلندپایه که خواست نامش فاش نشود گفت: ترامپ روز چهارشنبه سخنرانی می‌کند و احتمالا در این سخنرانی قدس را پایتخت فلسطین اشغالی اعلام خواهد کرد.

برخی مسئولان گفتند که ترامپ با وجود اینکه در حال بررسی اعلام قدس به عنوان پایتخت اسرائیل است، اما انتظار می‌رود که انتقال سفارت آمریکا به قدس از تل‌آویو را به تعویق بیندازد.

پیش از این نبیل ابوردینه سخنگوی ریاست تشکیلات خودگردان فلسطین در گفتگو با خبرگزاری فرانس پرس هشدار داد که به رسمیت شناختن قدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی از سوی آمریکا، به معنی نابودی مذاکرات صلح خواهد بود.

وی تصریح کرد که به رسمیت شناختن قدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی یا انتقال سفارت این کشور از تل آویو به قدس خطرات زیادی برای آینده مذاکرات صلح (سازش) دارد و موجب بی‌ثباتی و ناامنی منطقه خواهد شد.

منبع:تسنیم

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما