کدخبر : 116099
دوشنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۶ - ۱۸:۵۲
فاقددیدگاه
پرینت

تنها ۳۰ درصد از شهر شیراز برای معلولان مناسب‌سازی شده است

جنوب پرس: عضو کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شورای شهر شیراز گفت: متأسفانه تنها ۳۰ درصد شهر شیراز فضای مورد رضایت معلولان را فراهم کرده است که مناسب‌سازی شهر باید به‌عنوان یک اولویت و ضرورت در دستور کار شورا و شهردار قرار گیرد.

به گزارش جنوب پرس ، سیروس پاک‌فطرت عصر امروز در صحن شورای شهر شیراز اظهار داشت: طبق آمار حاصله از هر ۱۰ تولد یک نفر معلول به دنیا می‌آید یا در طول زندگی براثر حوادث و اتفاقات معلول می‌شود.

 وی ادامه داد: هرچند طی چند سال اخیر در شهرمان شیراز تلاش شده است تا فضای شهری مناسب‌سازی و یا همسان‌سازی برای این قشر عظیم به‌عنوان بزرگ‌ترین اقلیت کشور صورت پذیرد، اما امروزه متأسفانه تنها ۳۰ درصد شهر شیراز فضای مورد رضایت معلولان را فراهم کرده است.

عضو کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شورای شهر شیراز افزود: مناسب‌سازی شهر باید به‌عنوان یک اولویت و ضرورت که اتفاقاً جزء خواسته‌های به‌حق مردم هم است در دستور کار شورا و شهردار محترم قرار گیرد.

پاک‌فطرت در ادامه سخنانش گفت: امروزه با پیشرفت تکنولوژی و گسترش روزافزون آن و ماشینی شدن زندگی افراد، فضای مجازی و اینترنت بسیاری از حوزه‌های شخصی و اجتماعی افراد را در برگرفته، به‌گونه‌ای که در زمینه‌های مختلف، برآورده شدن نیازهای انسان‌ها بدون بهره‌گیری از آن بسی دشوار یا غیرممکن شده است.

وی ادامه داد: اخبار و اطلاعات در کسری از ثانیه در دنیا مخابره می‌شوند و افراد بدون انتظار کشیدن برای چاپ مطالب در کاغذها، آن‌ها را در دستگاه‌های الکترونیکی خود مشاهده کرده، نظرات خود را آنلاین به اشتراک می‌گذارند و تبادل‌نظر می‌کنند.

 پاک‌فطرت بیان داشت: استفاده از این بستر که البته هم تهدید و هم فرصت محسوب می‌شود برای مسئولینی که در رده‌های مختلف خدمت می‌کنند خاصه نمایندگان مردم، می‌تواند ضروری و مهم باشد.

عضو کمیسیون خدمات شهری، محیط‌زیست و سلامت شورای شهر شیراز خاطرنشان کرد: در همین راستا در شیراز فعالان عرصه مجازی وجود دارند که با ایجاد کانال‌ها یا صفحات مختلف نسبت به اطلاع‌رسانی و اشاعه فرهنگ شهروندی دغدغه‌مندانه فعالیت دارند و آن‌ها را به گوش مسئولین می‌رسانند.

وی بیان کرد: چهارم آذرماه ۹۶ در صفحه اینستاگرام خود، سؤالی با عنوان «مهم‌ترین نیازهای شهر شیراز ازنظر شهروندان» مطرح کردم که با استقبال بسیار خوب مخاطبین صفحه شخصی و مدیران صفحات دیگر مواجه شد که در کمتر از  ۲ روز در صفحه شخصی خود حدود ۴۵۰ نفر و در ۴ صفحه دیگر که دقیقاً همان عکس و سؤال را مطرح کردند، بیش از ۱۴۰۰ نفر نظرات خود را بیان نمودند که با توجه به اعلام چند نظر توسط  هر کاربر، بالغ بر ۳۰۰۰ نظر و نیاز شهری را بیان کردند.

پاک‌فطرت تاکید کرد: طبق نظرسنجی انجام شده، بیشترین درصد از پاسخگویان از وضعیت آسفالت خیابان‌ها، ترافیک، وضعیت پارکینگ‌ها و حمل و نقل عمومی با مشکلات و نیازمندی‌هایی مواجه هستند.

منبع:فارس

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما