کدخبر : 116096
دوشنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۶ - ۱۸:۵۵
فاقددیدگاه
پرینت

فارس تنها استانی است که مکان دائمی دفتر عتبات عالیات ندارد

جنوب پرس: رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان فارس گفت: استان فارس تنها استانی است که در شیراز به عنوان مرکز این استان پهناور هنوز یک دفتر دائمی برای ادامه فعالیت‌ها ندارد.

 

قاسمی رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان فارس

به گزارش جنوب پرس ، اسکندر قاسمی عصر امروز در نوزدهمین جلسه علنی شورای شهر شیراز از کم‌مهری‌های صورت گرفته برای اختصاص یک مکان مناسب در راستای انجام فعالیت‌های عتبات عالیات فارس اظهار داشت: در حال حاضر فعالیت‌های عتبات عالیات استان فارس در یک مدرسه قدیمی و فرسوده شیراز انجام می‌شود که این شایسته شیراز به عنوان سومین حرم اهل بیت(ع) نیست.

وی با اشاره به نقش تاثیرگذار عتبات عالیات استان فارس در ساخت حرم‌های مطهر امام حسین(ع)، امام علی(ع) و همچنین امام حسن عسکری(ع) خاطرنشان کرد: این استان تاکنون ۸۵ طرح مختلف عمرانی و فرهنگی را در عتبات عالیات استان فارس اجرا کرده است.

قاسمی خاطرنشان کرد: استان فارس استان معین کشور در ساخت و توسعه حرم مطهر امام حسن عسکری(ع) در سامرا است و در این زمینه نیز طرح‌های تاثیرگذار فرهنگی و عمرانی اجرا شده است.

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان فارس با اشاره به اینکه تمام هزینه‌هایی که در عتبات عالیات صورت گرفته توسط مردم نیک اندیش استان بود و دولتی نبوده است، افزود: حرم مطهر امام حسین(ع) صحن ندارد و نیاز به ساخت و توسعه آن است که از مردم درخواست کمک داریم.

قاسمی به فعالیت‌های صورت گرفته در نجف اشرف و ساخت صحن حرم مطهر امام علی(ع) اشاره کرد و افزود: این صحن دارای مساحتی به وسعت ۲۲۰ هزار مترمربع است که بیش از ۷۰ درصد آن ساخته شده و آماده‌ایم تا پایان امسال بخش زیارتی آن را تحویل دهیم.

وی بیان کرد: این صحن تا پایان سال ۹۷ تکمیل می‌شود تا مردم بتواند در صحن این حرم مطهر که به نام مبارک حضرت فاطمه زهرا(س) نامگذاری شده به زیارت و عبادت بپردازند.

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیت استان فارس خاطرنشان کرد: همچنین در حال حاضر ضریح خیمه‌گاه امام سجاد(ع) در حال ساخت است که سازه چوب آن تمام شده و نقره‌کاری آن نیز در حال انجام است و از اعضای شورای شهر شیراز و مسئولان درخواست بازدید داریم.

منبع:تسنیم

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما