کدخبر : 116087
دوشنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۶ - ۱۸:۵۰
فاقددیدگاه
پرینت

حوادث رانندگی مهمترین علت افزایش تعداد معلولان در فارس است

جنوب پرس: نایب رئیس شورای اسلامی شهر شیراز اعتقاد دارد که حوادث رانندگی از مهمترین علت‌های افزایش تعداد معلولان در استان فارس و شهر شیراز است.

 

به گزارش جنوب پرس ، علی ناصری در مراسم بزرگداشت روز جهانی معلول که در مدرسه‌ی نابینایان شوریده‌ی شیرازی، گفت: حدود نیم میلیارد نفر از مردم جهان دچار معلولیت‌های جسمی، حرکتی و ذهنی هستند و ۸۰ درصد معلولیت‌ها در کشورهای در حال توسعه حادث می‌شود.

ناصری با اشاره به تاثیر حوادث رانندگی بر افزایش تعداد معلولان جسمی و حرکتی در استان فارس، گفت: در ۸ ماه اول امسال ۱۲۹ نفر در حوادث رانندگی در شیراز جان باخته‌اند که ۲۵ نفر آنان دانش‌آموز بوده‌اند!

عضو هیئت رئیسه‌ی شورای اسلامی شیراز گفت: طی این مدت حدود ۳۰۰ نفر در شیراز بر اثر سوانح رانندگی دچار معلولیت شده‌اند.

ناصری تصریح کرد: به نظر می‌رسد ارتقاء فرهنگ رانندگی و کاهش حوادث در این بخش، تاثیری مهم بر جلوگیری از افزایش تعداد معلولان دارد.

رییس کمیسیون فرهنگی شورای شیراز نیز گفت: نامگذاری سوم دسامبر به‌عنوان روز جهانی معلولان، با هدف ارتقاء آگاهی‌های مردم نسبت به وضعیت اعضای جامعه‌ی معلولان انجام شده است.

لیلا دودمان با تاکید بر لزوم توجه جدی به وضعیت معلولان در ابعاد سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی، روز جهانی معلولان را فرصتی مناسب برای متوجه کردن نگاه و برنامه‌های دولت، مسئولان و مردم به سمت رفع نیازهای این بخش است.

دودمان درد مشترک معلولان را توجه به آنان نه از باب احترام یا دلسوزی، بلکه برای رفع مشکلات آنان دانست و گفت: باید به معلولان مجال داده شود تا شرایط را برای حضور و فعالیت خود در ابعاد مختلف را فراهم کنند.

دودمان ایجاد فضاهای شهری مناسب برای تردد و انجام فعالیت معلولان را یک ضرورت برشمرد و با بیان اینکه از مهمترین مشکلات معلولان، فراهم شدن بستری برای رفع نیازهای معیشتی است، گفت: تمام معلولان یک اِستیوِن ویلیام هاوکینگ درون خود دارند و باید تلاش کنند که آن را یافته و فعال کنند.

منبع:ایسنا

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما