کدخبر : 116083
دوشنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۶ - ۱۸:۴۴
فاقددیدگاه
پرینت

آمار بیکاری در شادگان تکان‌دهنده است

جنوب پرس: فرماندار شادگان گفت: آمار بیکاری در این شهرستان با نرخ ۴۲ درصد، بسیار تکان دهنده است.
احمد جعفری نسب فرماندار شادگان

به گزارش جنوب پرس ، احمد جعفری نسب عصر امروز دوشنبه در چهارمین همایش روز ملی شادگان (بزرگداشت ابن سکیت دورقی) اظهار کرد: شادگان می تواند نقطه تحول برای خوزستان باشد ولی هنوز از ظرفیت های این شهرستان استفاده نشده است. ۴۲ درصد نرخ بیکاری برای همه تکان دهنده است؛ بنابراین باید برای تحول در این شهرستان تلاش کرد.

وی افزود: بازارچه ساماندهی کالاهای مرزی مصوبه سال ۸۵ مجلس بود که چندین سال در شهرستان های مرزی اجرا نمی شد در صورتی که خیلی امتیازات ویژه ای برای مردم دارد؛ فاز دوم این بازارچه تا قبل دی ماه و کمتر از دو ماه به افتتاح می رسد و ۲۰۰ نفر اشتغالزایی خواهد داشت.

فرماندار شادگان تصریح کرد: مردم مرز باید مرزبان باشند و در عین حال در آرامش زندگی کنند تا مرزبان واقعی باشند در غیر این صورت برای همه حتی پایتخت نشین ها نیز آسیب می رساند؛ به کسی اجازه نمی دهیم تا به اسم بخشنامه و دستورالعمل کار مردم را دچار اختلال کند چون قانون بالادست بخشنامه ها هست.

جعفری نسب بیان کرد: ابلاغ دستور افزایش جمعیت در مرزها را صادر کرده ولی امنیت را به دلایل ناصحیح به خطر انداختیم و کاری کردیم تا مردم از مرزها فراری شوند. مرزنشین باید تقدیر شود و امنیت را برای کشور ایجاد کنند.

وی با اشاره به اینکه هیچ پروژه ای در شادگان متوقف نشده گفت: پروژه دو خطه کردن هور دورق به شادگان و شادگان به دارخوین از جمله پروژه های فعال این شهرستان است.

فرماندار شادگان در پایان گفت: روز شادگان را باید طوری تعریف کرد که کار، تحول و دلسوزانه تلاش کردن برای مردم در اولویت باشد.

منبع:مهر

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما