کدخبر : 116068
دوشنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۶ - ۱۷:۵۰
فاقددیدگاه
پرینت

دبیر سومین کنگره علمی و پژوهشی علامه بلادی بوشهری: ۸۰۰ اثر به دبیرخانه دائمی کنگره علمی و پژوهشی علامه بلادی بوشهری ارسال شد

جنوب پرس: دبیر سومین کنگره علمی و پژوهشی علامه بلادی بوشهری گفت: پس از فراخوان اولیه، 800 اثر به دبیرخانه دائمی این کنگره علمی و پژوهشی ارسال شد که از این تعداد، 300 اثر پژوهش دانشجویی است که بر اساس آرا داوران از کیفیت خوبی برخوردار بوده است .

به گزارش جنوب پرس ، حجت الاسلام یوسف جمالی ظهر امروز در سومین کنگره علمی و پژوهشی علامه بلادی‌بوشهری در مصلی جمعه بوشهر اظهار داشت: یکی از علمای بزرگ اسلامی که در بحبوحه جنگ جهانی اول، هدایت جنبش مردم استان بوشهر در مقابل استعمار پیر انگلیس بر عهده گرفت، علامه بلادی‌بوشهری بوده است.

وی افزود: راهنمایی‌ها و ارشادات این عالم ربانی سبب شد تا شهید رییس‌علی دلواری ضمن این که اجازه جهاد از علمای زمان دریافت کند بتواند با بزرگان منطقه نیز ارتباط برقرار کرده و نیروهایش را بر علیه متجاوزین انگلیسی بسیج کند.

دبیر سومین کنگره علمی و پژوهشی علامه بلادی بوشهری تصریح کرد: امسال استان بوشهر افتخار دارد که سومین  کنگره این روحانی جلیل‌القدر را برگزار کند که پس از فراخوان اولیه، ۸۰۰ اثر به دبیرخانه دائمی این کنگره علمی و پژوهشی ارسال شد.

جمالی یادآور شد: از این تعداد، ۳۰۰ اثر پژوهش دانشجویی است که بر اساس آرا داوران از کیفیت خوبی برخوردار بوده است که امروز از برترین این آثار تجلیل به عمل می‌آید.

وی عنوان کرد: امسال برای اولین‌بار، ۴۰ اثر از تصاویر و دست‌نوشته‌های علامه سید عبدالله بلادی‌بوشهری در قالب نمایشگاهی یک‌روز در معرض دید عموم قرار گرفت.

منبع:فارس

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما