کدخبر : 116020
دوشنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۶ - ۱۱:۰۴
فاقددیدگاه
پرینت

مراقب فعالیت‌های فرزندان خود در فضای مجازی و حقیقی باشید

جنوب پرس: کارشناس امنیتی سازمان اطلاعات سپاه ضمن برشمردن خطرات القائات و تحرکات دشمنان برای جذب جوانان در فضای مجازی، خواستار توجه بیش از پیش خانواده‌ها نسبت به فرزندانشان در این مباحث شد.
فضای مجازی
 

به گزارش جنوب پرس ، کارشناس امنیتی سازمان اطلاعات سپاه فجر استان فارس ضمن تبریک فرا رسیدن هفته وحدت ومیلاد مبارک پیامبر گرامی اسلام (ص) و امام جعفر صادق (ع) یادآور شد: امروز رمز موفقیت مسلمانان در جهان اسلام و ایران اسلامی وحدت است  .

این کارشناس امنیتی در ادامه با اشاره به خباثت‌های مکرر و پایان‌ناپذیر استکبار جهانی و صهیونیسم بین‌الملل نسبت به جمهوری اسلامی ایران که از ابتدای پیروزی انقلاب با ترور و کشتار و تحمیل جنگ و … آغاز و در اشکال مختلف تا به امروز ادامه دارد، گفت: دشمنان ما برای نابودی این نظام مقدس از هر اقدامی دریغ نخواهند کرد.

این مقام امنیتی یادآور شد: آنچه که باید نسبت به آن حساس باشیم این است که با به وجود آمدن رسانه‌های اجتماعی فراگیر در دنیا و به تبع آن استفاده از این رسانه‌ها در کشور، دشمن نیز از این ابزار غافل نیست.

وی با یادآوری اینکه شبکه‌های اجتماعی ساخت خود استکبار جهانی و معاندین نظام مقدس جمهوری اسلامی هستند، گفت: دشمنان با ایجاد شبکه‌های ماهواره‌ای فارسی‌زبان و شبکه های اجتماعی به‌صورت قارچ گونه همراه با جذابیت‌های عمدتا غیراخلاقی و هیجان‌های کاذب، علیه انقلاب اسلامی و مبانی آن با جدیت در حال فعالیت هستند.

این مقام امنیتی با تأکید بر لزوم نظارت والدین بر فرزندان خود در تمامی سطوح سنی خصوصا جوانان و نوجوانان که به اقتضای سن خود به دنبال هیجان هستند، گفت: همانطور که این شبکه های اجتماعی می توانند نقش مثبت ایفا کنند نباید از خطرات و مشکلات آن‌ها هم غافل بود .

وی بیان کرد:‌ دشمنان با استفاده از القاب و اسامی و واژهگان جوان پسند و با القای بدبینی به زندگی، خانواده، اطرافیان، اسلام و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران مانند «چالش» آن‌ها را به سمت خود جذب و اقدامات خصمانه خویش را عملیاتی می‌کنند .

این مقام امنیتی به ذکر نمونه‌هایی از این اقدامات دشمنان پرداخت و گفت: بازی نهنگ آبی، چالش سنگ، چالش زخم، چالش آتش در قالب گروه ری استارت و غیره از جمله تحریکات دشمن برای ایجاد چالش‌های امنیتی است.

وی به نقش خانواده‌ها در این میان اشاره کرد و افزود: در چنین شرایطی است که نظارت خانواده ها و والدین نقشی پر رنگ و بی بدیل پیدا می کند تا خدایی نکرده فرزندان این مرز و بوم که تک تک آنها سرمایه های نظام مقدس جمهوری اسلامی هستند گرفتار اینگونه نقشه ها نشده و کانون گرم خانواده با آسایش و آرامش و در کنار تک تک اعضای خانواده استمرار داشته باشد.

این مقام امنیتی در ادامه بر این نکته تأکید کرد که سازمان اطلاعات سپاه همچون دیگر بخش های سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به عنوان چشمان تیزبین انقلاب اسلامی از کیان این مرز و بوم در همه زمینه های فرهنگی، اجتماعی، امنیتی و… مراقبت خواهد کرد.

وی در پایان از مردم خواست در صورت مشاهده هرگونه اقدامی از طرف معاندین نظام جمهوری اسلامی چه در فضای حقیقی و چه در فضای مجازی، از طریق تلفن ۱۱۴ که به صورت شبانه روزی در خدمت مردم است، اطلاع رسانی کنند تا سربازان گمنام امام عصر (عج) در سازمان اطلاعات سپاه خصوصا در سپاه فجر استان فارس بتوانند بهتر از قبل در خدمت مردم و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران باشند.

منبع:مهر

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما