کدخبر : 115924
یکشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۶ - ۱۸:۵۵
فاقددیدگاه
پرینت

حضور همزمان پنج پزشک متخصص برای نخستین بار در بیمارستان بقیة الله بشاگرد

جنوب پرس: مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان گفت: با تلاش های صورت گرفته از سوی این دانشگاه، پنج پزشک متخصص برای فعالیت در بیمارستان بقیة الله اعظم بشاگرد جذب شدند.

به گزارش جنوب پرس ، دکتر فاطمه نوروزیان عصر یکشنبه  اظهار داشت: این پزشکان در بخش‌های داخلی، زنان و زایمان، اطفال، جراحی و بیهوشی فعالیت می‌کنند.
وی خاطرنشان کرد: در گذشته به علت نبود پزشک متخصص در این شهرستان مردم مجبور به طی مسافت های طولانی و مراجعت به بیمارستان های میناب و بندرعباس برای درمان بودند.
وی تصریح کرد: پیش از این نبود فضای اسکان برای پزشکان متخصص و کادر درمان، ایجاد نشدن فضاهای تکمیلی و الزام های فعالیت تخصصی بیمارستان از جمله برق اضطراری برای اتاق عمل، منبع ذخیره آب، آشپزخانه، سردخانه و زباله سوز از جمله موانع راه اندازی بیمارستان بشاگرد به صورت تخصصی بود.
دکتر نوروزیان با اشاره به تلاش های صورت گرفته برای بهبود و ارتقاء شاخص های بهداشتی و درمانی در شهرستان بشاگرد، گفت: افزایش تعداد مراکز بهداشتی درمانی این شهرستان از دو به پنج مرکز، فعالیت مرکز دندانپزشکی، راه اندازی اورژانس جاده ای، اختصاص آمبولانس به تمام مراکز بهداشتی این شهرستان، احداث هشت خانه بهداشت و در دست ساخت بودن هشت خانه بهداشت دیگر، از جمله اقدامات انجام شده برای ارتقاء سطح بهداشت این شهرستان است.
شهرستان بشاگرد در ۳۳۰ کیلومتری شرق بندرعباس مرکز استان هرمزگان واقع شده و پیش از این ۱۳ پزشک عمومی در تمام مراکز بهداشتی و درمانی و بیمارستان این شهرستان به صورت شبانه روزی مشغول ارایه خدمت به مردم بودند.
هم اکنون ۱۵ خانه بهداشت در شهرستان بشاگرد به منظور ارایه خدمات بهداشتی و درمانی فعال است.

منبع:ایرنا

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما