کدخبر : 115901
یکشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۶ - ۱۸:۱۳
فاقددیدگاه
پرینت

تقویت سازمان های مردم نهاد به عنوان بازوان قدرتمند دولت ضروری است

جنوب پرس: معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار فارس گفت: تقویت سازمان های مردم نهاد (سمن ها) در عرصه های مختلف به عنوان بازوان قدرتمند دولت برای حل مشکلات موجود، ضروری و بسیار حائز اهمیت است.

به گزارش جنوب پرس ، هادی پژوهش جهرمی، یکشنبه در نشست توانمند سازی سازمان های مردم نهاد در جهرم بیان داشت:
امروزه در کشورهای پیشرفته، دولت ها نقش تصدی گری ندارند بلکه وظیفه آنها نظارت و تسهیل گری است.
وی، به تغییرات سریع در حوزه اجتماعی با توجه وجود ابزارهای نوین و‌ فضای مجازی اشاره کرد و افزود: تنها راهکار حل مشکلات جامعه راه حل های اجتماعی است.
معاون استاندار فارس و فرماندار ویژه شهرستان جهرم هم اظهار کرد: با توجه به اهمیت و جایگاه سرمایه های اجتماعی در فرآیند توسعه کشور و ضرورت بهره برداری از این سرمایه ها، در برنامه های توسعه٬ سازمان های مردم نهاد متشکل از گروهی از اشخاص حقیقی و حقوقی غیر حکومتی است که به صورت داوطلبانه مبادرت به تاسیس این نهادهای مردمی کرده اند و اهداف غیر انتفاعی و غیر سیاسی را دنبال می کنند.
علیرضا صحراییان افزود: هم اینک ۳۴سازمان مردم نهاد در شهرستان جهرم در حوزه های مختلف فعالیت دارند.
مدیر کل ورزش و جوانان استان فارس هم گفت: موضوع بیمه تکمیلی رایگان برای هسته های مرکزی سازمان های مردم نهاد محقق شده است.
حیدر علی کامیاب کلانتری افزود: با بهره بردای از ساختمان خانه جوان جهرم که هم اینک در دست ساخت است، مشکل مکان برای فعالیت سازمان های مردم نهاد این منطقه حل خواهد شد.
او بیان کرد: در صورت دریافت تقاضا از سوی سازمان های مردم نهاد این شهرستان، این اداره کل آماده است دوره های مورد نیاز برای آموزش و توانمند سازی جوانان این شهرستان برگزار کند.
کامیاب کلانتری ادامه داد: هم اینک کمپ توانمندسازی جوانان در ۲۵کیلومتری شیراز در دست احداث است.
سازمان های مردم نهاد شرکت کننده در این نشست نیز، مشکلات فرا روی خود را مطرح و راهکارهایی برای حل آنها ارایه کردند.
شهرستان جهرم در فاصله ۱۹۳کیلومتری جنوب شرقی شیراز قرار دارد.

منبع:ایرنا

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما