کدخبر : 115899
یکشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۶ - ۱۸:۱۷
فاقددیدگاه
پرینت

اوقاف فارس رتبه برتر سرمایه‌گذاری کشور

جنوب پرس: مدیرکل اداره نظارت فنی بقاع متبرکه و موقوفات کشور گفت: اوقاف فارس در بحث سرمایه گذاری، ازجمله استان‌های دارای رتبه برتر کشور است.

به گزارش جنوب پرس ، امیرحسین روان عصر امروز در حاشیه همایش کشوری معاونین بهره‌وری اقتصادی و کارشناسان توسعه و عمران ادارات اوقاف و امور خیریه سراسر کشور در شیراز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: کلاس‌های تئوری و عملی برگزارشده در چنین همایش‌هایی نقشی ارزنده در افزودن تجربه به افراد شرکت‌کننده دارد.

وی افزود: در این برنامه شرکت‌کنندگانی که از سراسر کشور حضور دارند با استفاده از نظرات کارشناسان دانشگاهی و بهره بردن از کار اساتید باتجربه‌ای که درزمینهٔ ساخت و تعمیر بقاع متبرکه فعالیت دارند دانش خود را به‌روز می‌کنند.

روان با تشکر از میزبانی خوب استان فارس گفت: در بحث ساخت‌وساز و ترمیم بقاع متبرکه کشور، افق ۱۴۰۰ برای تمام کشور تعریف‌شده است و بر اساس آن و سالیانه، طرح‌هایی که در استان‌ها تهیه و توسط واحد نظارت تأییدشده باشد برای اجرا ابلاغ می‌شود.

این مسوول ادامه داد: اداره کل نظارت فنی بقاع متبرکه و موقوفات کشور بر تمامی برنامه‌های اجراشده درزمینهٔ هزینه کرد، کیفیت و زمان نظارت دارد و امامزادگان بر اساس طرح جامعی که دارند در دستور کار قرار می‌گیرند.

وی بابیان این‌که اوقاف استان فارس در بخش سرمایه‌گذاری بسیار قوی ظاهرشده است و از رتبه‌های برتر کشوری به‌حساب می‌آید اضافه کرد: در بحث بقاع متبرکه نیز با توجه به گستردگی استان و داشتن بیشترین بقاع کشور و با بضاعت‌های موجود، کارهای خوبی انجام‌شده است.

مدیرکل نظارت فنی بقاع متبرکه و موقوفات سازمان اوقاف کشور اظهار داشت: با توجه به بقعه محور بودن چند استان و ازجمله فارس، در حال سطح‌بندی هستیم تا ساختارهای چنین استان‌هایی در بحث بقاع متبرکه را تقویت کنیم.

 همایش کشوری معاونین بهره‌وری اقتصادی و کارشناسان توسعه و عمران ادارات اوقاف و امور خیریه سراسر کشور در شیراز به مدت سه روز در حال برگزاری است.

منبع:فارس

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما