کدخبر : 115898
یکشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۶ - ۱۸:۱۵
فاقددیدگاه
پرینت

غرب در حوزه علوم انسانی حرفی برای گفتن ندارد

جنوب پرس: رئیس دانشگاه آزاد اسلامی فارس گفت: غرب در حوزه علوم انسانی نتوانسته حرفی برای گفتن داشته باشد.

به گزارش جنوب پرس ، محمدکاظم کاوه پیش‌قدم عصر امروز در جمع دانشجویان دانشگاه‌های لامرد که به مناسبت نزدیک شدن به ۱۶ آذرماه مراسمی در سالن اجتماعات معلم برگزار شد اظهار داشت: دانش و دانشجویان پیش از دوران قاجار آمیخته از علوم مختلف مانند ریاضی، ستاره‌شناسی، پزشکی، علوم انسانی بودند و به همه آنان حکیم گفته می‌شد.

وی افزود: امروز در حوزه علوم تجربی غرب پیشرفت زیادی داشته اما آنچه نتوانسته است پاسخی برای آن ارائه دهد حوزه علوم انسانی است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی فارس گفت: از ۷ میلیارد جمعیت کره زمین، ۴ میلیارد در فقر به سر می‌برند و آن‌گونه که علوم تجربی پیشرفت کرده، علوم انسانی نتوانسته است و در حوزه علوم انسانی نهایت اندیشه غرب روی کار آمدن افرادی مانند ترامپ و اندیشه‌ای مانند ابوبکر بغدادی و داعش است، که هرروز جنگ‌های مختلفی به وجود می‌آید.

پیش‌قدم گفت: آنچه امروز وظیفه دانشجو است، می‌بایست راهگشا باشد و طرح ارائه کند و نظریه تفکیک رشته‌ها بدون گره‌زده علوم انسانی و علوم تجربی برای اینکه تمدن اسلامی ایرانی احیا شود امکان‌پذیر نیست.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی فارس خاطرنشان کرد: امروز دانشجو به فرهنگ و اندیشه و خلاقیت در جامعه شناخته می‌شود.

در ادامه این مراسم فرماندار لامرد نیز تصریح کرد: دانشگاه‌های لامرد موفقیت‌های بسیار خوبی داشته‌اند و قرار نیست دانشگاه‌ها دولتی کنیم و بر آنان نظارت دولتی داشته باشیم بلکه باید برای بهره‌وری جامعه استفاده کنیم.

محمداسدالهی اضافه کرد: بنا دارم هرماه جلساتی با دانشجویان داشته و از برخی دانشگاه‌ها که دارای مشکلات خاصی هستند بازدید و خواسته‌های آنان را تا حدی که در توانمان باشد برطرف کنیم.

وی متذکر شد: نظرمان این است که جامعه را بانشاط و امید نگه‌داریم زیرا بانشاط و امید پیشرفت هم حاصل می‌شود و لامرد یک شهرستان صنعتی است که می‌بایست برای پیشرفت بیشتر خود از دانشجویان استفاده کند.

فرماندار لامرد ادامه داد: اعتقادم مشاوره گرفتن از نسل پویا و پرجوش است زیرا جامعه باید جوان و بانشاط باشد و در این زمینه از نظرات و راهکارهای همه دانشگاه‌های لامرد استفاده می‌کنیم.

منبع:فارس

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما