کدخبر : 115897
یکشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۶ - ۱۸:۱۴
فاقددیدگاه
پرینت

برای ساخت مکانی برای زنان کارتن خواب ۲۵۰ میلیون تومان نیاز است

جنوب پرس: رئیس کمیسیون فرهنگی واجتماعی شورای اسلامی شهر شیراز گفت: برای ساخت مکانی برای نگهداری زنان بی‌سرپرست و کارتن‌خواب 250 میلیون تومان نیاز است که هزینه قابل توجهی نیست.

به گزارش جنوب پرس ، لیلی دومان بعدازظهر امروز در آیین گرامیداشت روز جهانی معلولین در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در نشست با حضور دستگاه‌های اجرایی به‌ویژه فرمانداری، استانداری، ستاد مبارزه با موادمخدر، دادگستری و دیگر مسؤولان ذی‌ربط مقرر شد برای کاهش آسیب‌های اجتماعی ساختمانی برای زنان کارتن خواب احداث شود.

وی با اشاره به اینکه از ۱۱۷ زنان کارتن‌خواب شناسایی شده، ۵۷ تا ۷۰ نفر مربوط به استان فارس  هستند، افزود: با آغاز فصل سرما نیاز به مکانی برای نگهداری آنان بیش از گذشته احساس می‌شود و در این راستا شورای اسلامی شهر شیراز و شهرداری آماده همکاری با دیگر نهادها و متولیان فرهنگی و اجتماعی به ویژه سازمان بهزیستی است.

رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر شیراز در مورد روز جهانی معلولین  خاطرنشان کرد: ۱۲ آذرماه مصادف با ۵ دسامبر به عنوان روز جهانی معلولین در جهان به‌‎ایران نامگذاری شده است.

 دودمان بیان‌داشت: توجه مردم، مسؤولان  به استعداد‌ها وتوانایی‌‎های جامعه هدف و نیز ایجاد فرصت های شغلی   برای رفع مشکل اقتصادی و معیشتی  معلولان  مورد توجه  کمیسیون  فرهنگی و اجتماعی شورای  اسلامی شهر است.

وی اضافه‌کرد: برای ایجاد اشتغال پایدار معلولان و زنان سرپرست خانواده مقررشد غرفه هایی برای آنان ایجاد شود تا به‌توانند محصل فرهنگی خود را   عرضه کنند.

عضو شورای اسلامی شهر شیراز  ابراز داشت: اختصاص زمینی برای احداث فرهنگسرا برای معلولان  برای فعالیت های فرهنگی و هنری از دیگربرنامه‌های در دست اجرا برای جامعه هدف است.

منبع:فارس

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما