کدخبر : 114020
سه شنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۶ - ۱۲:۳۶
فاقددیدگاه
پرینت

دولت اهتمام ویژه ای به ساماندهی آسیب های اجتماعی دارد

جنوب پرس: مدیر کل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری فارس و دبیر ستاد ساماندهی آسیب های اجتماعی این استان گفت: دولت تدبیر و امید اهتمام ویژه ای به ساماندهی آسیب های اجتماعی دارد و به رغم تنگناها، اعتبارات لازم را برای این امر اختصاص داده است.

به گزارش جنوب پرس ، سید علی محمد موسوی سه شنبه افزود: دولت دوازدهم با بهره گیری از داده های مربوط به پیمایش ها، سرشماری و مطالعات علمی عمومی و اختصاصی کشور توانست با همکاری استادان حوزه جامعه شناسی و فرهنگی، اجتماعی دانشگاه های سراسر کشور گزارش مبسوطی از وضعیت اجتماعی و فرهنگی کشور تهیه و با حضور مسئولان ارشد نظام به استحضار رهبر معظم انقلاب برساند.
وی ادامه داد:رهبرمعظم انقلاب هم پنج موضوع اعتیاد، طلاق، حاشیه نشینی، مفاسد اخلاقی و مناطق حاد و بحرانی را به عنوان اولویت کشور اعلام کردند و حوزه امور اجتماعی و فرهنگی وزارت کشور را به عنوان متولی در سطح ملی تعیین و همه قوا و نهادهای انقلابی را به همکاری با وزارت کشور موظف کردند.
او گفت: معظم له علاوه بر آن دستور تامین منابع لازم و ایجاد سازمان امور اجتماعی و ارتقای شورای اجتماعی کشور برای اجرای برنامه ها را نیز دادند که دولت نیز به وجود مشکلات و محدودیت های اعتباری پارسال و امسال، اعتبارات لازم را تامین و اختصاص داد.
موسوی بیان کرد: به دنبال آن در تمام استان های کشور از جمله استان فارس ستاد ساماندهی آسیب های اجتماعی فعال و با رهنمودهای استاندارو پیگیری های مستمر معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری و با همکاری خوب مدیران دستگاه های اجرایی حوزه اجتماعی و فرهنگی، طرح ها و برنامه های اولویت دار در ستاد تصویب و در استان اجرا شد.
وی ادامه داد: از مهمترین برنامه هایی که پارسال اجرا شد طرح نماد (نظام مراقبت اجتماعی دانش آموزان) بود که آموزش و پرورش با همکاری نهادهای دیگر اجرا کرد.
او افزود: این طرح به شکل الگو در منطقه سه آموزش و پرورش شیراز که اکثر مناطق تحت پوشش آن جزو مناطق محروم و حاشیه ای هستند و نیز در شهرستان استهبان اجرا شد.

منبع:ایرنا

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما