کدخبر : 113589
چهارشنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۶ - ۱۹:۰۳
فاقددیدگاه
پرینت
مدیر جذب سرمایه منطقه آزاد قشم:

معافیت مالیاتی ۲۰ ساله برای سرمایه‌گذاران خارجی در قشم اعمال می‌شود

جنوب پرس: مدیر جذب سرمایه و بازاریابی سازمان منطقه آزاد قشم با اشاره به تسهیلات ویژه برای جذب سرمایه‌گذاران خارجی، گفت: سرمایه‌گذاران در این منطقه ۲۰ سال از معافیت مالیاتی برخوردار می‌شوند.
معافیت مالیاتی

به گزارش جنوب پرس ، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سازمان منطقه آزاد قشم، هادی نعیمیان در نشست با نمایندگان شش شرکت ژاپنی در قشم، بیان داشت: علاوه بر معافیت مالیاتی ۲۰ ساله، تسریع در آماده‌سازی مجوزها، شرایط سفر خارجیان از قشم به سرزمین اصلی، بهره‌مندی از نیروهای متخصص خارجی، مشارکت ۱۰۰ درصدی خارجیان در طرح‌های اقتصادی از جمله دیگر سیاست‌های تسهیلی برای فعالان اقتصادی کشورهای خارجی در قشم است.

وی از جمله ظرفیت‌های مهم قشم برای سرمایه‌گذاری را حوزه‌های کشاورزی، شیلات، نفت و گاز و گردشگری عنوان کرد.

بنا بر این گزارش تسنیم، مدیر جذب سرمایه و بازاریابی سازمان منطقه آزاد قشم از حضور سرمایه‌گذاران از کشورهای فرانسه، آلمان، ایتالیا، کره جنوبی، ژاپن، هلند، چین و چند کشور دیگر در زمینه‌های مختلف تولید از جمله پرورش ماهی، تولید انرژی خورشیدی، تولید روغن موتور و غیر آن به عنوان تحولی در حوزه سرمایه‌گذرای این جزیره نام برد.

نعیمیان تصریح کرد: ۲۰۰ هکتار زمین به شهرک صنعتی دریایی قشم اختصاص داده شده و شرکت‌های خارجی به صورت واحد و یا گروهی می‌توانند بخشی از فعالیت‌های این شهرک مهم دریایی را به عهده بگیرند.

وی گفت: شرکت‌های خارجی می‌توانند با فعال‌سازی کارخانه تولید قطعات خودرویی در قشم، محصولات تولیدی خود را از این جزیره به کشورهای آسیای غربی، حاشیه خلیج فارس و کشورهای سی.آی.اس (CIS) صادر کنند.

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما