کدخبر : 113580
چهارشنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۶ - ۱۸:۲۵
فاقددیدگاه
پرینت
افشاني معاون عمرانی وزیر کشور و رییس سازمان شهرداری ها و دهیاری ها:

جاي نخبگان دانشگاهي در شهرداري ها خالي است

معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور در مراسم اعطای احکام وزیر کشور در خصوص انتصاب سه شهردار با بيان اينكه اداره مطلوب شهر نيازمند نيروهاي متخصص است، گفت: متاسفانه در حال حاضر جاي نخبگان دانشگاهي و دانشجويان ممتاز دانشگاه هاي معتبر كشور در شهرداري ها خالي است.
مهندس سید محمد علی افشانی معاون عمران امور شهری و روستای وزارت وزیر کشور و رییس سازمان شهرداری ها ودهیاری های کشور
به گزارش جنوب پرس ،  سید محمدعلی افشانی که در مراسم اعطای احکام انتصاب شهرداران آبادان، زاهدان و كرمانشاه در جمع شهرداران، روسای شوراهای این شهرها و معاونان عمرانی استانداریهای مربوطه سخن می گفت با اشاره به مشكلات ايجاد شده از حضور نيروي انساني مازاد غيرمتخصص در شهرداري ها، افزود: شهرداران اگر به فكر آينده اي خوب براي شهر و شهرداري و اداره مطلوب آنها هستند بايد به موضوع منابع انساني توجه ويژه اي داشته باشند تا وضعيت فعلي اين حوزه متحول شود.
وي با بيان اينكه بها دادن به نيروهاي متخصص مي تواند شهرداري ها را متحول و ثروت، درآمد و اشتغال ايجاد نمايد، اظهار كرد: در حال حاضر شاهد حضور نيروهاي غيرمتخصصي در شهرداري ها هستيم كه جاي افراد متخصصي را گرفته اند كه مي توانند با تعريف و اجراي طرح هاي درآمدزا و اشتغال زا و پروژه هاي زيرساختي و اجرا و اتمام پروژه با كيفيت مطلوب و هزينه كمتر؛ براي شهر مفيد باشند.
وي با اشاره به مشكلاتي كه حضور نيروي انساني مازاد براي شهرداري ها ايجاد نموده، گفت: شهرداران مسوول استخدام نيروهاي بيكار و بدون صلاحيت و تخصص از روي دلسوزي نيستند و بايد از بكارگيري حتي يك نفر خارج از ضوابط قانونی جلوگيري شود.
افشاني در ادامه تعامل مستمر روساي شوراها و شهرداران با معاونان عمرانی استانداری ها و همچنين استانداران و ساير معاونان استانداري را عامل مهمي براي رفع كاستي ها و تقويت نقاط قوت ذكر نمود و گفت: با توجه به محدوديت هاي ماليبايد زمينه سرمايه گذاري مطمئن بخش خصوصي در اجراي پروژه هاي شهري را به نحو مطلوبي فراهم نماييد.
وي با تاكيد بر قانون گرايي در اداره شهر و شهرداري، رعايت كامل طرح هاي جامع و تفصيلي را از مصاديق قانون گرايي شهرداران ذكر نمود و تصريح كرد: شوراها و شهرداري ها بايد از فروش ارزش هاي زيست محيطي شهر جلوگيري و “شهر زيست پذير” را تعريف و براي تحقق آن تلاش نمايند.
افشاني همچنين با بيان اينكه طولاني شدن زمان اتمام پروژه هاي شهرداري ها باعث سلب اعتماد مردم به شورا و شهرداري مي شود بر تعريف پروژه هاي شهري براساس خواسته هاي مردم، اولويتهاي شهر و منابع مالي موجود و پايان آن درمهلت مقرر تاكيد نمود و گفت: اتمام پروژه هاي نيمه تمام مورد نياز شهروندان بايد از اولويتهاي اصلي مديريت شهري باشد و در عين حال از افتتاح بي رويه پروژه در شهر پرهيز نمود.
وي اضافه كرد: پاسخگويي به اعتماد شهروندان و راي مردم، تبليغات دروغين و پنهان كاري نيست بلكه ترجيح دادن منافع شهروندان بر منافع فردي و گروهي، رعايت عدالت و پرهيز از تبعيض، ‌توجه به مناطق و محلات محروم شهر،‌ هزينه كرد صحيح اعتبارات و برطرف ساختن نيازهاي مردم با اجراي پروژه هاي مورد نياز آنهاست.
شایان ذکر است در این مراسم حسين حميدپور شهردار آبادان، عبدالقادر پربار شهردار زاهدان و آرش رضايي شهردار كرمانشاه ؛‌ احکام وزیر کشور در خصوص انتصاب آنها را از مهندس افشانی دریافت نمودند.
اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما