کدخبر : 113481
سه شنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۶ - ۱۹:۱۶
فاقددیدگاه
پرینت
دادستان مرکز کهگیلویه و بویراحمد:

رسانه‌ها تخلفات مدیران را فریاد بزنند/ از هیچ کس ترس و واهمه‌ای نداشته باشید

جنوب پرس: دادستان مرکز کهگیلویه و بویراحمد گفت: رسانه‌ها تخلفات و بی‌عدالتی مدیران را فریاد بزنند و از نقد سازنده برای توسعه جامعه استفاده کنند.
مهرداد کرمی دادستان مرکز کهگیلویه و بویراحمد

به گزارش جنوب پرس ، مهرداد کرمی ظهر امروز در آیین تحلیف اعضای هیئت منصفه مطبوعات کهگیلویه و بویراحمد اظهار داشت: نقد سازنده و انعکاس بی‌عدالتی‌ها محور اساسی در پیشرفت یک جامعه است.

دادستان مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه نقد حق رسانه و مطبوعات است، گفت: هیچ فردی حق ندارد اصحاب رسانه را به خاطر نوشتن مطلبی مورد فشار قرار دهد و  رسانه‌ها در انعکاس مشکلات مردم و جامعه رسالت خطیری بر عهده دارند.

وی تاکید کرد: مطبوعات مورد حمایت دستگاه قضا هستند و هیچ کسی نمی‌تواند آنها را به خاطر انعکاس بی‌عدالتی و تخلفات مدیران مورد تهدید قرار دهد.

کرمی تصریح کرد: انتظار می‌رود رسانه‌ها به عنوان امین مردم بی‌عدالتی‌ها و تخلفات مدیران را فریاد بزنند و از نشر این مطالب هیچ ترسی نداشته باشند.

دادستان مرکز کهگیلویه و بویراحمد گفت: انتظار می‌رود رسانه ها نسبت به مستند بودن مطالب خود اطمینان حاصل نمایند چرا که یکی از شروط حمایت دستگاه قضا از آنها همین مستندات خواهد بود.

بنا بر این گزارش تسنیم، کرمی با تاکید بر اینکه منطقی بودن، مستند بودن و عدم توهین به افراد سه شرط اساسی است که باید از سوی خبرنگاران مورد توجه قرار گیرد، گفت: در صورت وجود این سه شرط دستگاه قضا با تمام توان و قاطعیت از اصحاب رسانه حمایت می‌کند و هیچ شخص حقیقی و حقوقی حق دست درازی و فشار به رسانه‌ها را ندارد.

وی با بیان اینکه رسانه‌های محلی به عنوان یکی از زیر ساخت‌های اساسی اطلاع رسانی در جامعه نقش مهمی در افزایش آگاهی و توسعه فرهنگ عمومی دارند، عنوان کرد :  در آثار خبرنگاران استان به ویژه در بین نسل جوان تحلیل‌های خوبی دیده می‌شود که ظرفیت غنی جامعه رسانه‌ای استان را نشان می‌دهد.

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما

اخبار ویژه کهگیلویه و بویراحمد