کدخبر : 113477
سه شنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۶ - ۱۸:۵۵
فاقددیدگاه
پرینت
استاندار بوشهر خبر داد؛

استفاده از فاینانس برای عملیاتی کردن راه‌آهن بوشهر به شیراز

جنوب پرس: استاندار بوشهر گفت: یکی از مهمترین و در عین حال بیشترین نیاز توسعه‌ای استان بوشهر اتصال به خط سراسری راه‌آهن است که از طریق فاینانس دنبال می‌شود.
گراوند

به گزارش جنوب پرس ، عبدالکریم گراوند بعد از ظهر امروز در نشست ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان بوشهر با اعلام تسلیت به مردم زلزله‌زده و مصیبت‌دیده استان کرمانشاه اظهار داشت: استان بوشهر آماده کمک به هم‌وطنانمان در مناطق زلزله‌زده در غرب کشور است و تماتمی دستگاه‌های امدادی، خدماتی و پزشکی در آماده‌باش هستند.

وی با اعلام این که یکی از مهمترین و در عین حال بیشترین نیاز توسعه‌ای استان بوشهر اتصال به خط سراسری راه‌آهن است، افزود: از طریق فاینانس به دنبال عملیاتی‌کردن این پروژه در سطح استان بوشهر هستیم.

استاندار بوشهر تصریح کرد: استان بوشهر به لحاظ وجود صنایع بزرگ پتروشیمی از قابلیت‌های مناسبی برای توسعه صنایع پایین‌دستی نفت در حوزه پتروشیمی‌ها برخوردار است که نیازمند معرفی به سرمایه‌گذاران برای حضور در بخش‌های سرمایه‌گذاری است.

گراوند یادآور شد: البته در پارس‌جنوبی در استان بوشهر و در بخش‌های بالادستی پتروشیمی سرمایه‌گذاری خیلی خوبی انجام شده اما در صنایع پایین‌دستی با اولویت صادرات کالا و افزایش ارزش افزوده نیازمند طراحی‌ها و سرمایه‌گذاری‌های جدیدی هستیم.

بنا بر این گزارش فارس، وی بیان کرد: وزارت نفت دارای مسوولیت اجتماعی در مناطق پیرامونی تاسیسات خود است که با توجه به این که بخش عمده‌ای از خاک استان بوشهر میزبان مجموعه نفت است، مردم انتظار دارند که وزارت نفت نسبت به اجرای تعهدات خود در حوزه مسوولیت‌اجتماعی بیش از این کوشا باشد. و در زمینه تهیه و اجرای زیرساخت‌های توسعه‌ای استان بوشهر نیز تلاش بیشتری به خرج دهد.

استاندار بوشهر گفت: به دلیل آلاینده‌بودن صنایع نفت، گاز و پتروشیمی عوارض تحت عنوان حق آلایندگی از این صنایع پتروشیمی اخذ می‌شود که در راستای کاهش میزان آلودگی منطقه استفاده می‌گردد.

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما

اخبار ویژه کهگیلویه و بویراحمد