کدخبر : 113475
سه شنبه 23 آبان 1396 - 18:53
فاقددیدگاه
پرینت
فرماندار عسلویه:

ستاد مدیریت بحران عسلویه تشکیل شد

فرماندار عسلویه با اشاره به تشکیل ستاد مدیریت بحران عسلویه گفت: با توجه به جایگاه مهم شهرستان عسلویه در اقتصاد کشور می‌طلبد همه مسئولان با نگاه ملی برای پیشگیری از بروز حوادث تلاش کنند.

به گزارش جنوب پرس ،  عبدالله نادری ظهر امروز در نشست شورای اداری شهرستان عسلویه با اظهار تأسف از بروز زلزله در استان کرمانشاه و تسلیت جان باختن عده‌ای از هموطنان در این حادثه از آمادگی اعزام و ارسال امکانات شهرستان عسلویه  برای کمک به هموطنان غرب کشور بنا به درخواست مسئولان مربوطه خبرداد .

وی با تسلیت دهه آخر ماه صفر به ویژه رحلت پیامبر گرامی اسلام(ص)، راهپیمایی اربعین حسینی را  نماد ارادت ودلدادگی عاشقان فرهنگ ایثار و شهادت  دانست و اظهار داشت: راهپیمایی با شکوه اربعین نماد وحدت اسلامی و اوج ارادت و دلدادگی عاشقان فرهنگ ایثار وشهادت است و باید از همه کسانی که این حماسه عظیم را رقم زدند تقدیر کرد.

فرماندار عسلویه فرا رسیدن هفته بسیج را یادآور ایثارگری‌های ملت بزرگ ایران در هشت سال دفاع مقدس  دانست و خاطر نشان کرد: هفته بسیج هفته مقدسی است و قطعا امروزه عظمت و تاثیر گذاری بسیج درمعادلات  منطقه و حفظ اقتدار کشور برای همه نمایان است  و باید فرهنگ بسیج که آمیخته با تلاش و روحیه استقلال و خودباوری است تقویت شود.

وی با تاکید بر این نکته که همگان باید برای اعتلای فرهنگ بسیجی تلاش کنند از همه مدیران و کارکنان ادارات خواست در هفته بسیج در برنامه‌های بسیج مشارکت فعال داشته باشند و بسیجیان شاغل در ادارات مورد تقدیر قرار گیرند.

نادری با توجه به هفته کتاب وکتابخوانی بر اهمیت و بالا بردن سرانه مطالعه در جامعه تاکید کرد و افزود: کتاب  دارای جایگاهی بی بدیل در زندگی انسان است و در دین مبین اسلام نیز کتاب و کتاب خوانی اهمیت ویژه ای دارد.

فرماندار عسلویه با بیان اینکه معجزه پیامبر(ص) کتاب و نخستین آیات نازل شده بر ایشان با امر به خواندن و فرا گیری علم  تاکید شده است گفت: باید از ظرفیت‌های موجود در شهرستان در نهادینه سازی و ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی استفاده کرد.

بنا بر این گزارش تسنیم، نادری با توجه به آغاز فصل بارندگی و حوادث غیر مترقبه ناشی از آن خاطر نشان کرد:ستاد مدیریت بحران شهرستان آمادگی لازم را داشته باشد تا از بروز خسارت به اموال مردم و منابع ملی جلوگیری شود و با توجه به جایگاه مهم شهرستان عسلویه دراقتصاد کشور می‌طلبد همه مسئولان با نگاهی ملی برای پیشگیری از بروز حوادث  تلاش کنند.

وی با اشاره به تشکیل ستاد مدیریت بحران عسلویه گفت: باید همه اعضاء ستاد مدیریت بحران با توجه به نقش خود در راستای اقدامات پیشگیرانه عمل کنند و همه مسیل‌ها و  نقاط حادثه خیز راه‌های کوهستانی که احتمال  ریزش وجود دارند تا پیش از فصل بارش ایمن شود.

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما