کدخبر : 113458
سه شنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۶ - ۱۸:۲۱
فاقددیدگاه
پرینت

شناساسی عاملان قاچاق زنجیره‌ای ۱۱۲۸ کانتینر در هرمزگان

جنوب پرس: فرمانده انتظامی استان از کشف اولیه محموله بزرگ هزار و ۱۲۸ کانتینری کالای قاچاق توسط نیروی انتظامی در استان خبرداد.

 
کانتینر

به گزارش جنوب پرس ، از بندرعباس، به نقل از پلیس هرمزگان سردار عزیزاله ملکی اظهار داشت: در پی کشف اولیه تعداد ۱۱ کانتینر حاوی کالای قاچاق در استان موضوع رسیدگی پرونده به صورت ویژه در دستور کار ماموران اداره مبارزه با قاچاق کالا وارز پلیس آگاهی استان قرار گرفت.

وی تصریح کرد: پرونده متهمان به مرجع قضایی ارجاع که در اجرای دستور صادره از سوی مقام قضائی، ادامه پیگیری پرونده به اداره اطلاعات استان واگذار شد.

این مقام انتظامی افزود: در ادامه تحقیقات فنی به عمل آمده از سوی سربازان گمنام امام زمان (عج) مشخص شد که متهمان با اسنادخلاف واقع از طریق چندین شرکت اقدام به قاچاق تعداد  هزار و ۱۲۸ کانتینر کالا تحت عناوین مختلف از قبیل لوازم اداری، خانگی، ساختمانی و… اقدام کرده‌اند.

گذر دادن کانینترهای حامل کالاهای قاچاق معمولا در گمرکات و بنادر با همدستی برخی از عاملان دارای جایگاه رسمی در سیستم اداری و خصوصی صورت می‌گیرد، که اغلب با جعل و … اظهارنامه‌های تقلبی برای گذر کانتینرها ایجاد می‌کنند و یا بعضا با اظهار اشتباه زمینه صدور اظهارنامه‌های پوششی را فراهم می‌کنند تا کالاهای مشمول عوارض وارداتی بالا در اسناد جای خود را به سایر کالاها بدهند.

ممکن است تعداد کانتینر یاد شده طی ماه‌ها و یا سال‌های از طریق مسیرهای غیرقانونی وارد مرز گمرکی رسمی کشور شده باشد و اکنون پلیس موفق به ریشه‌یابی اسناد مربوط به این کانتینرها شده باشد.

منبع:تسنیم

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما

اخبار ویژه کهگیلویه و بویراحمد