کدخبر : 113457
سه شنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۶ - ۱۸:۱۸
فاقددیدگاه
پرینت

توسعه تولید و اشتغال در گروی دستیابی به فناوری‌های جدید است/ برنامه‌هاي هفته پژوهش متفاوت از گذشته برگزار شود

جنوب پرس: استاندار هرمزگان گفت: توسعه تولید و اشتغال در گروی توسعه و تولید علم و دستیابی به فناوری‌های جدید است.

به گزارش جنوب پرس ، فریدون همتی عصر امروز در نشست ستاد هفته پژوهش و فناوری استان هرمزگان با بیان اینکه ایجاد ثروت و ارتقاء وضع عمومی جامعه بدون توسعه علم امکان پذیر نیست، عنوان کرد: ایجاد ثروت، ارتقاء وضعیت عمومی مردم در جامعه، توسعه تولید و اشتغال در گروی توسعه و تولید علم و دستیابی به فناوری‌های جدید است.

وی اضافه کرد: توسعه همه جانبه در کشور مدیون دانشمندان، پژوهشگران و فناورانی است که در مراکز عملی فعالیت می‌کنند و راه‌ها را برای دستیابی به علم و فناوری جدید هموار کرده‌اند.

استاندار هرمزگان تصریح کرد: در زمینه پژوهش و فعالیت‌های علمی، اقدامات خوبی درکشور صورت گرفته و باید این فعالیت ها علاوه بر افزایش، مستمر نیز باشد تا بتواند در آینده تاثیرات موثری در توسعه کشور داشته باشد.

همتی با بیان اینکه برنامه‌های هفته پژوهش نباید تبدیل به برنامه‌های روتین و کلیشه‌ای شود، خاطرنشان کرد: برای ارتقاء سطح علمی، جامعه نیازمند ورود دستاوردها و دانش جدید است که این نیز با برنامه‌ریزی در زمینه پژوهش توسط دانشگاه‌ها و حتی آموزش و پرورش محقق می‌شود.

وی بیان داشت: آموزش و پرورش باید زمینه‌ساز پژوهشگری در جامعه از سنین کم باشد تا افراد زمانی که وارد دانشگاه می‌شوند با پژوهش بیگانه نباشند و بتوانیم در این عرصه دستاوردهای خوبی داشته باشیم.

استاندار هرمزگان با بیان اینکه باید هفته پژوهش امسال با سال گذشته متفاوت باشد، افزود: اعضای ستاد هفته پژوهش باید گزارش تفاوت کارهای امسال با سال گذشته در این هفته را ارائه کنند.

همتی اضافه کرد: این ستاد باید در زمینه پژوهش‌ها و دستاوردهای عرصه صنعت و معدن نیز فعال شود و فناوری‌های واحدهای خصوصی و نیم دولتی را در نمایشگاه‌های آینده هفته پژوهش داشته باشند.

منبع:فارس

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما

اخبار ویژه کهگیلویه و بویراحمد