کدخبر : 113435
سه شنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۶ - ۱۷:۴۸
فاقددیدگاه
پرینت

تیم جراحان و پزشکان علوم پزشکی شیراز آماده اعزام به مناطق زلزله‌زده است

جنوب پرس: سرپرست دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: تیمی متشکل از جراح مغز و اعصاب، پزشک عمومی و پرستار از این دانشگاه آماده اعزام است.

 
بیمارستان صحرایی سپاه در شهرستان مرزی راسک

به گزارش جنوب پرس ، از شیراز، علی بهادر بعد از ظهر امروز به همراه مدیران ارشد و جمعی از استادان دانشگاه علوم پزشکی شیراز برای اهدا خون در مرکز انتقال خون حضور یافنتد، در حاشیه این مراسم در جمع خبرنگاران اظهارداشت: اهدا خون این مجموعه کمترین هدیه‌ای است که امروز به مجروحان زلزله غرب کشور اهدا شد.

وی با اشاره به آمادگی کامل این دانشگاه در امر خدمت‌رسانی به مصدومان زلزله غرب کشور گفت: تیمی  متشکل از جراح  مغز و اعصاب، پزشک عمومی و پرستار از این دانشگاه آماده اعزام بودند که به دلیل اعلام عدم نیاز از سوی وزارت بهداشت، هنوز این تیم اعزام نشده ولی تمامی استادان وپرسنل درمانی این دانشگاه برای ارائه خدمت درمانی در آماده باش کامل قرار دارند.

بهادر گفت: از همه همکاران ارجمند، به ویژه معاونت های بهداشت و درمان دانشگاه درخواست دارم با حفظ آمادگی لازم در اسرع وقت، از هرگونه اقدام و مساعدت نسبت به حادثه‌دیدگان دریغ نکرده و نسبت به رفع مشکلات آنان و پذیرش فوری مصدومان و بیماران احتمالی اقدام کنند.

قائم مقام معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی شیراز نیز با اعلام تشکیل کمیته مدیریت بحران معاونت درمان در پی وقوع زلزله در استان‌های غربی کشور و مصدوم شدن جمعی از هموطنان از همان ساعت اولیه این حادثه، گفت: با اعلام اتاق مدیریت بحران دانشگاه، کمیته‌های مرتبط با این حادثه در معاونت‌ها تشکیل و با کمک مرکز EOC به بیمارستان‌ها آماده‌باش اعلام شد.

عبدالخالق کشاورزی اظهارداشت: تیم‌های پزشکی و پرستاری برای اعزام در صورت ضرورت و اعلام مرکز EOC کشور آماده بوده و اسامی آنها برای حضور و خدمات‌رسانی، به EOC دانشگاه اعلام شده است.

قائم مقام معاونت درمان دانشگاه از پیش‌بینی آمادگی ۴۷۰ تخت بیمارستانی در فاز نخست و نیز حدود ۲۰۰ تخت در فاز دوم، برای پذیرش مصدومان این حادثه در استان فارس خبر داد.

وی عنوان کرد: تمام بیمارستان‌های دولتی، خصوصی و تمامی واحدهای دانشگاه، برای خدمات‌رسانی به مصدومان این حادثه با ارسال نیروهای کمک‌رسانی و تجهیزات لازم، اعلام آمادگی کردند همچنین با دستور اکید سرپرست دانشگاه، مقرر شد تا تمامی بیمارستان‌ها برای پذیرش مصدومان و حادثه‌دیدگان آمادگی لازم را داشته باشند.

منبع:تسنیم

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما