کدخبر : 113410
سه شنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۶ - ۱۷:۳۲
فاقددیدگاه
پرینت

گلایه خبرنگاران از نگاه سرد سرپرست فرمانداری شوش به اصحاب رسانه

جنوب پرس: تعدادی از خبرنگاران شوش از نگاه سرد سرپرست فرمانداری شوش و مسئولان به اصحاب رسانه این شهرستان گلایه‌مند هستند.

 
ورود خبرنگاران ممنوع

به گزارش جنوب پرس ، از شوش، در حالی که مسئولان کشور بارها بر ضرورت اطلاع‌رسانی و پوشش خبری تأکید دارند اما همچنان بعضی از مسئولان شهرستانی به اصحاب‌رسانه و اطلاع‌رسانی اعتقادی ندارند.

بعضی از مسئولان شهرستان شوش انتظار دارند که خبرنگاران این شهرستان مشکلات آنها را منتشر نکنند و فقط عملکرد مثبت آنها منتشر شود.

به نظر می‌رسد که آنها از خبرنگاران مردمی و با دغدغه هراس داشته باشند و بدین ترتیب تنها به خبرنگارانی روی می‌آورند که رفتارهای دوستانه داشته باشند.

تعدادی از خبرنگاران شهرستان شوش از نگاه سرد سرپرست فرمانداری شوش و مسئولان به اصحاب رسانه این شهرستان گلایه‌مند هستند. بارها مشاهده شده که سرپرست فرمانداری شوش در بازدیدها و جلسات از خبرنگاران این شهرستان دعوت به عمل نمی‌آورد.

این در حالی است به‌غیر از جلسات شورای تأمین شهرستان و شورای مبارزه با مواد مخدر هیچ جلسه دیگری ممنوعیت پوشش خبری ندارد و حق مردم مطلع شدن از اخبار و تصمیمات دولت در شهرستان شوش است.

فرمانداری شوش باید الگوی سایر دستگاه‌های دولتی باشد از این رو باید تمامی جلسات جهت پوشش خبری اطلاع‌رسانی شود و خبرنگاران در جلسات رسمی حضور داشته باشند.

به گزارش تسنیم، خبرنگار هر چند واژه آشنا برای همه است اما هنوز بسیاری از مردم، دشواری‌های این شغل پرمخاطره را نمی‌دانند. خبرنگار و روزنامه‌نگار با خلق بهترین آثار و واژه‌ها در تلاش است درد و مشکلات همه مردم را بازگو کند اما وقتی که به مشکلات خود می‌رسد چیزی نمی‌نویسد.

خبرنگاران همواره در بحران‌ها کنار نیروهای امدادی به‌عنوان نخستین افراد حاضر می‌شوند. در دنیای کنونی این خبرنگاران رسانه‌ها هستند که با تیزهوشی و دقت، نقش واسطه بین مردم و مسئولان را ایفا می‌کنند. آنها، از یک طرف درددل مردم را می‌شنوند و به مقامات بالا انتقال می‌دهند، و از سوی دیگر، پاسخ های مسئولان را به آگاهی مردم می رسانند.

منبع:تسنیم

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما

اخبار ویژه کهگیلویه و بویراحمد