کدخبر : 113402
سه شنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۶ - ۱۷:۲۴
فاقددیدگاه
پرینت

مرحله نخست تدوین سند آمایش سرزمینی استان بوشهر تکمیل شد

جنوب پرس: رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان بوشهر با اشاره به تکمیل مرحله نخست تدوین سند آمایش سرزمینی استان بوشهر گفت: تدوین مرحله دوم این سند بر اساس برنامه‌ریزی انجام شده تا پایان امسال تکمیل می‌شود.

 
عوض‌پور

به گزارش جنوب پرس ، از بوشهر، رضا عوض‌پور ظهر امروز در نشست ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان بوشهر با تاکید بر رفع مشکلات صادرات محصولات پتروشیمی در استان بوشهر اظهار داشت: با توجه به ظرفیت استان بوشهر در عرصه صنایع پتروشیمی، این استان به عنوان  مسئول میز ملی پتروشیمی از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت تعیین شده است.

وی، با تاکید بر نقش مهم صنعت پتروشیمی در توسعه استان بوشهر افزود:  این استان افتخار میزبانی صنعت پتروشیمی و صنایع مختلف گازی و نفتی است که نقش مهمی در توسعه استان بوشهر دارند.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان بوشهر با اشاره به اینکه صنعت پتروشیمی نقش مهمی در شکل گیری تکمیل زنجیره‌ای صنایع نفت و گاز دارد افزود: با توجه به نقش مهم صنایع پتروشیمی در تکمیل زنجیره‌ای صنایع بالا دستی، باید این صنعت در توسعه مناطق پیرامونی نقش خود را ایفا کند.

عوض‌پور با تاکید بر رفع موانع سرمایه‌گذاری و صادرات محصولات جانبی مجتمع‌های پتروشیمی خاطر نشان کرد: انباشت صنعت در جنوب استان بوشهر و فقر صنعتی در شمال این استان عدم توازن ایجاد کرده که باید با اتکا به ظرفیت‌ها، بخشی از عدم توازن این استان برطرف شود.

وی، خطوط انتقال گاز در استان بوشهر را فرصتی مهمی برای توسعه صنایع پایین دستی دانست و تاکید کرد: وجود امکانات زیرساختی از جمله خطوط انتقال گاز، فرصتی مهمی برای توسعه صنایع پایین دستی از جمله مجتمع‌های پتروشیمی فراهم کرده است.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان بوشهر از تدوین مرحله نخست تدوین سند آمایش سرزمینی استان بوشهر خبرداد و تصریح کرد:تدوین مرحله دوم این سند بر اساس برنامه‌ریزی انجام شده تا پایان امسال تکمیل می‌شود.

عوض‌پور به مهارت‌افزایی در این صنعت اشاره کرد و افزود: مهارت‌آموزی در صنعت نفت، گاز و پتروشیمی کمک می‌کند که با نیروی کار توانمند، زمینه تسریع در تولید و فرایند آن تسریع یابد.

وی با تاکید بر تعامل صنعت نفت، گاز و صنایع پتروشیمی با آموزش عالی استان بوشهر گفت: تعامل این دو  ضمن اینکه نیاز صنعت را تامین می‌کند ظرفیت علمی، پژوهشی، تحقیقاتی، سخت افزاری و نرم افزاری نظام آموزش عالی استان بوشهر مورد استفاده قرار می‌گیرد.

منبع:تسنیم

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما