کدخبر : 113401
سه شنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۶ - ۱۷:۲۳
فاقددیدگاه
پرینت

ظرفیت‌های توسعه صنایع پایین دستی پتروشیمی استان بوشهر معرفی شود

جنوب پرس: استاندار بوشهر با اشاره به تولیدات محصولات مختلف پتروشیمی در استان بوشهر بر ایجاد صنایع پایین دستی تاکید کرد و گفت: ظرفیت‌های توسعه صنایع پایین دستی پتروشیمی استان بوشهر معرفی شود.

 
گراوند

به گزارش جنوب پرس ، از بوشهر، عبدالکریم گراوند ظهر امروز در نشست ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان بوشهر با تسلیت جان باختن عده‌ای از هم‌وطنان در حادثه زلزله ۷٫۲ ریشتری کرمانشاه اظهار داشت: حادثه تلخ زلزله در مناطق مختلف کرمانشاه، مردم و مسئولان استان بوشهر را متاثر و ناراحت کرد که ضمن تسلیت به خانواده جان باختگان، برای مصدومان و مجروحان آرزوی بهبودی و شفا از خداوند متعال می‌شود.

وی با تاکید بر پیگیری پروژه‌هایی که مشمول استفاده از فاینانس هستند گفت: راه‌آهن بوشهر از اولویت‌های استفاده از فاینانس خارجی است که باید برای عملیاتی شدن آن پیگیری‌های لازم انجام شود.

استاندار بوشهر با اشاره به اینکه ظرفیت‌های مهمی در عرصه صنعت پتروشیمی در استان بوشهر ایجاد شده تصریح کرد:  بسترهای خوبی برای توسعه صنایع پایین دستی مجتمع‌های  پتروشیمی در استان بوشهر فراهم شده که باید از این ظرفیت‌ها استفاده شود.

گراوند بر ایجاد صنایع پایین دستی صنایع پتروشیمی تاکید کرد و افزود:ظرفیت‌های مهمی برای توسعه صنایع پایین دستی پتروشیمی استان بوشهر فراهم است که برای حضور سرمایه‌گذاران باید این ظرفیت‌ها معرفی شود.

وی با بیان اینکه مجتمع‌های بالا دستی پتروشیمی در منطقه پارس جنوبی به نحو مطلوب اجرا شده است تاکید کرد: در صنایع پایین دستی هر چند کار نشده ولی لازم است با نگاه صادراتی و افزایش ارزش افزوده برنامه‌ها طراحی و اجرایی شود.

استاندار بوشهر با تاکید بر حل مشکلات اجرای طرح‌های تدوین شده در منطقه ویژه شمال استان بوشهر گفت: در منطقه ویژه شمال استان بوشهر ضمن رفع مشکلات در حوزه زیست محیطی، باید فرایند روند سرمایه‌گذاری کوتاه شود تا زمینه سرمایه‌گذاری و توسعه اشتغال در آن تسریع شود.

گراوند با قدردانی از توجه نیروگاه اتمی و آموزش فنی و حرفه‌ای در اجرای طرح‌های مهارت‌افزایی جوانان خاطر نشان کرد: توسعه طرح‌های آموزش مهارتی بخشی از برنامه‌‌های ایجاد اشتغال جوانان است که لازم است در این عرصه مجتمع‌های پتروشیمی، صنایع نفت و گاز نقش خود را بیشتر کنند  تا نیروی انسانی توانمند بتواند اهداف مورد نظرآنان را محقق کند.

وی با تاکید بر کاهش انتظار کشتی‌‌ها برای تخلیه و بارگیری محصولات صنایع پتروشیمی برای صادرات در بنادر پارس جنوبی گفت: استفاده بهینه و مطلوب از تاسیسات بندری در پارس جنوبی باید مورد توجه قرار بگیرد که در این راستا اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر باید راهکارهای مورد نظر ارائه کند.

استاندار بوشهر با اشاره به اجرای مسئولیت‌های صنایع مختلف وزارت نفت در منطقه پارس جنوبی بیان کرد: استان بوشهر میزبان بزرگترین صنایع نفت، گاز و پتروشیمی در کشور است که در این راستا مردم، انتظار دارند به میزان اجرای این پروژه‌ها، زیرساخت‌ها برای کاهش مشکلات، مورد توجه  قرار بگیرد.

گراوند با تاکید بر تحقق مسئولیت‌های اجتماعی صنایع مستقر در پارس جنوبی تصریح کرد: صنایع مستقر در استان بوشهر بر اساس مسئولیت‌های اجتماعی برای توسعه زیرساختی استان کمک کنند.

وی، با بیان اینکه اصولأ صنایع نفتی، گازی و پتروشیمی آلاینده هستند گفت: اعتبارات وصولی عوارض آلایندگی از صنایع پتروشیمی در حوزه توسعه و تامین مطالبات مردم استان بوشهر هزینه می‌شود که این مهم کاهش آلایندگی‌ها در مناطق پیرامونی تاسیسات صنایع یاد شده در پی دارد.

منبع:تسنیم

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما

اخبار ویژه کهگیلویه و بویراحمد