کدخبر : 113395
سه شنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۶ - ۱۷:۰۲
فاقددیدگاه
پرینت

استقبال از خادمین موکب خدام الحسین(ع) گناوه انجام شد

جنوب پرس: با حضور مردم و مسوولان، آیین استقبال از خادمین موکب خدام الحسین(ع) گناوه مستقر در کربلا در جوار یادمان شهدای گمنام گناوه برگزار شد .

به گزارش جنوب پرس ، مسوول ستاد بازسازی عتبات عالیات و مسئول اجرایی موکب خدام الحسین(ع) گناوه در آیین استقبال از خادمین موکب خدام الحسین(ع) گناوه مستقر در کربلا  در جوار یادمان شهدای گمنام گناوه اظهار داشت: موکب خدام الحسین(ع) گناوه به مدت  ۲۰ روز تا پایان اربعین حسینی با ۱۵۰ خادم و در دو نوبت کاری به صورت شبانه‌روزی از زائران حسینی و عاشقان اباعبدالحسین (ع) پذیرایی و به آنها  خدمات ارائه کرد.

وی افزود: موکب خدام الحسین (ع) شهرستان گناوه در باب طویرج نزدیک پل امام حسین(ع) روبروی موسسه خیریه کفیل در کربلای‌معلی با برپایی ۶ چادر بزرگ در هر  شبانه روز به بیش از ۵ هزار نفر از زائران حسینی خدمت‌رسانی کرد.

ضرغام مردانی تصریح کرد: این موکب با مدیریت خوب و برنامه‌ریزی مناسب و با وجود کمیته‌های مختلف  در سه نوبت صبح، ظهر و شب اقدام به پذیرایی از زائران کرده و به صورت شبانه‌روزی به ارائه خدمات به زائران در طول این زمان پرداخته است.

مسوول ستاد بازسازی عتبات عالیات گناوه یادآور شد: علاوه بر پذیرایی و خدمات شبانه‌روزی، اسکان زائران نیز در این موکب صورت گرفت که در هر شبانه روز یک‌هزار و ۵۰۰ نفر از زائران زن و مرد در این موکب اسکان یافتند .

وی عنوان کرد: در طول این مدت به نزدیک  ۱۰۰ هزار نفراز زائران و عاشقان حسینی  خدمات‌رسانی انجام شد که شامل همه خدمات از پذیرایی آب و چای تا پذیرایی درب موکب و غذاهای داخل موکب بوده است.

مردانی یادآور شد: کمیته‌های مختلف این موکب شامل کمیته اسکان، حمل و نقل، تدارکات، پشتیبانی، تاسیسات، امنیت، فرهنگی، پزشکی و امداد، هماهنگی با عراق، پذیرایی درب موکب و کمیته خواهران بود.

مسوول ستاد بازسازی عتبات عالیات گناوه اضافه کرد: این موکب با کمک و مدیریت امام جمعه گناوه ، فرماندار ، سپاه ناحیه گناوه، هیات‌های مذهبی و مردم شهرستان و زیر نظر ستاد بازسازی عتبات عالیات برای دومین سال متوالی به ارائه خدمت به زائران اربعیین حسینی در کربلای معلی پرداخت.

منبع:فارس

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما

اخبار ویژه کهگیلویه و بویراحمد