کدخبر : 113394
سه شنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۶ - ۱۷:۲۰
فاقددیدگاه
پرینت

تولید روزانه گاز پارس جنوبی تا پایان سال به ۵۷۰.۵ میلیون متر مکعب می‌رسد

جنوب پرس: معاون عملیات و پشتیبانی شرکت نفت و گاز پارس با بیان اینکه تاکنون ۲۵ سکوی گازی درپارس جنوبی به بهره برداری رسیده گفت: بر اساس برنامه ریزی صورت گرفته تولید روزانه گاز پارس جنوبی تا پایان سال به ۵۷۰.۵ میلیون متر مکعب می‌رسد.

 
میدان نفتی هنگام

به گزارش جنوب پرس ، از عسلویه، یحیی رشیدی ظهر امروز در نشست بررسی روند تولید گاز از میدان پارس جنوبی با تاکید بر روند رو به رشد برداشت گاز  از این میدان مشترک اظهار داشت: سیاست‌های اقتصاد مقاومتی در اجرای طرح‌های پارس جنوبی محقق شده به‌گونه‌ای که تمام تخصص‌های این صنعت بومی سازی شده و این در حالی است که تمام فرایندهای ایجاد فازهای پارس جنوبی با توانمندی متخصصان داخلی اجرا می‌شود.

وی، به تولید ۸۵،۴۰ میلیارد مترمکعب گاز ترش غنی در میدان گازی پارس جنوبی پرداخت و خاطر نشان کرد: تولید تجمعی گاز از میدان پارس جنوبی در سال گذشته به ۱۵۵٫۲۳ میلیارد متر مکعب رسید و در نیمه نخست امسال ۸۵،۴۰ میلیارد مترمکعب گاز ترش غنی تولید شده است.

معاون عملیات و پشتیبانی شرکت نفت و گاز پارس با اشاره به افزایش سهم برداشت ایران از میدان مشترک پارس جنوبی تصریح کرد: با افزوده شدن ۸ فاز جدید گازی به پروژه‌های اولیه پارس جنوبی، تولید گاز ایران از این میدان به ۶۴ درصد رسیده که از این میزان گاز تولیدی، ۵۳ درصد مربوط به بهره برداری از سکوهای جدید در دولت یازدهم بوده است.

رشیدی با اشاره به بهره برداری از ۱۴ سکوی گازی در پارس جنوبی بیان کرد: فازهای ۱۲، ۱۵ و ۱۶، ۱۷ و ۱۸، ۱۹ ، ۲۰ و ۲۱ پارس جنوبی در دولت یازدهم به بهره‌برداری رسید و مجموع گاز ترش غنی تولید شده از این سکوها تاکنون ۱۳۵٫۶۰ میلیارد متر مکعب بوده و بر اساس برنامه مصوب، توان افزایش تولید فازهای جدید در زمستان امسال، ۲۷۲٫۹ میلیون متر مکعب در روز پیش بینی شده است.

وی از بهره‌برداری ۲۵ سکوی گازی درپارس جنوبی خبرداد و افزود: با توجه به پایان عملیات تعمیرات اساسی، این سکوها تا پیش از زمستان به آمادگی تولید با ظرفیت کامل می‌رسند.

معاون عملیات و پشتیبانی شرکت نفت و گاز پارس با اشاره به افزایش تولید گاز تا زمستان از میدان گازی پارس جنوبی بیان کرد: بر اساس برنامه ریزی صورت گرفته تولید روزانه گاز پارس جنوبی تا پایان سال به ۵۷۰٫۵ میلیون متر مکعب می‌رسد که این میزان تولید با توجه به پیش بینی‌های انجام شده در بخش عملیات تولید و همچنین پشتیبانی هوایی و دریایی محقق می‌شود.

رشیدی، تولید تجمعی گاز پارس جنوبی در نیمه نخست امسال را یک‌هزار ۱۴۷ میلیارد متر مکعب اعلام کرد و با اشاره به تکمیل طرح‌های درحال توسعه پارس جنوبی در مدت دوسال آینده گفت: بر همین اساس و با افزایش تولید از میدان پارس جنوبی، میزان تولید تجمعی گاز کشور از این میدان در سال‌های آینده بطور چشمگیری افزایش می‌یابد.

وی با اشاره به افزایش ۵۳ درصدی تولید گاز پارس جنوبی از سکوهای جدید، سهم فعلی تولید گاز این میدان را ۶۴ درصد اعلام کرد و افزود: با اتمام توسعه بخش فراساحل فازهای پارس جنوبی، سهم شرکت نفت و گاز پارس از این تولیدات افزون بر ۷۵ درصد است.

معاون عملیات و پشتیبانی شرکت نفت و گاز پارس با تاکید بر تقویت توان نیروی انسانی شاغل در بخش مدیریت عملیات و تولید این شرکت، وجود نیروی انسانی متخصص را رکن اصلی پیشبرد اولویت‌ها و تحقق برنامه‌های راهبردی دانست و تصریح کرد: این شرکت از سال‌های گذشته به جذب نیروهای متخصص اقدام کرده و با برگزاری دوره‌های آموزشی و حرفه‌ای، سطوح تخصص کارکنان را در حین خدمت ارتقا داده است.

منبع:تسنیم

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما