کدخبر : 113349
سه شنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۶ - ۱۱:۵۱
فاقددیدگاه
پرینت

استان فارس آمادگی ارائه خدمات درمان فوری با ۴۷۰ تخت بیمارستانی به آسیب دیدگان از زمین لرزه دارد

جنوب پرس: قائم مقام معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: استان فارس در گام نخست آمادگی ارائه خدمات درمان فوری با 470 تخت بیمارستانی به آسیب دیدگان از زمین لرزه دارد.

به گزارش جنوب پرس ، دکترعبدالخالق کشاورزی سه شنبه اظهار داشت: در گام های بعدی نیز آمادگی برای تجهیز و ارائه خدمات با ظرفیت ۲۰۰ تخت وجود دارد. این تخت های بیمارستانی در مجموعه بیمارستان های دولتی و خصوصی شیراز آماده است و در صورت نیاز می تواند به آسیب دیدگان از زمین لرزه خدمات بدهد.
قائم مقام معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی شیراز اضافه کرد:تمام بیمارستان های دولتی، خصوصی و واحدهای دانشگاه، برای خدمات رسانی به مصدومان این حادثه با ارسال نیروهای کمک رسانی و تجهیزات لازم، اعلام آمادگی کرده اند همچنین با دستور اکید سرپرست دانشگاه علوم پزشکی شیراز مقرر شد تمام بیمارستان ها، برای پذیرش مصدومان و حادثه دیدگان آمادگی لازم را داشته باشند.
کشاورزی بیان کرد: تمام امکانات و نیروهای متخصص دانشگاه علوم پزشکی شیراز در آماده باش کامل برای پذیرش بیماران و آسیب دیدگان این سانحه هستند.
به گفته وی ، تیم های پزشکی و پرستاری برای اعزام در صورت ضرورت و اعلام مرکز EOC کشور ( مرکز هدایت عملیات بحران ) آماده هستند و اسامی آنها برای حضور و خدمات رسانی به EOC دانشگاه اعلام شده است.
دکتر سید ابوالفضل هاشمی اصل مدیر امور بیمارستانی و تعالی خدمات بالینی دانشگاه علوم پزشکی شیراز نیز گفت: در پی وقوع حادثه دلخراش زلزله در مناطق غربی کشور پس از تشکیل ستاد بحران معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی شیراز و فراخوان پزشکان متخصص و عمومی برای همکاری در ارائه خدمات درمانی به مصدومان یا اعزام به منطقه در صورت نیاز، بیش از ۱۰۰ پزشک عمومی و متخصص برای همکاری اعلام آمادگی کرده اند.
هاشمی اصل افزود:این متخصصان در رشته های ارتوپدی، بیهوشی، جراح عمومی و مغز و اعصاب، طب اورژانس، زنان و داخلی هستند همچنین بیمارستان های زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی شیراز نیز برای پذیرش مصدومان در حال آماده باش کامل هستند.
یکشنبه شب ۲۱ آبان ۹۶ در فاصله ساعت ۲۱ تا ۲۲ مناطق مرزی غرب کشور دوبار لرزید که زلزله دوم به بزرگی ۷٫۳ ریشتر بود در اثر این زمین لرزه مسیر ارتباطی سرپل ذهاب مسدود و خسارات زیادی به این مناطق بویژه روستاهای قصرشیرین، ازگله، تازه آباد، ثلاث باباجانی و سرپل ذهاب وارد شد که در این میان تعدادی از هموطنان کشته شده اند.

منبع:ایرنا

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما

اخبار ویژه کهگیلویه و بویراحمد