کدخبر : 113296
سه شنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۶ - ۹:۰۸
فاقددیدگاه
پرینت

واردات كالاي ملواني فرصتي براي كاهش قاچاق و بهبود وضعيت ملوانان است

مديركل امنيتي و انتظامي استانداري و دبير كميسيون مبارزه با قاچاق كالا و ارز هرمزگان گفت: اجراي آئین‌نامه واردات كالاي ملواني فرصتي براي كاهش قاچاق و بهبود وضعيت ملوانان و لنج‌داران است.

به گزارش جنوب پرس ، عزيزاله کناری در نشست بررسي مسائل و مشکلات مرزنشینان، ملوانان و لنجداران شهرستان بندرخمیر، عنوان كرد: برابر آئین‌نامه ابلاغی مرداد ۹۶ هیئت دولت، هر يك از ملوانان لنج‌هاي زير ٥٠٠ تن ظرفيت هرمزگان، شش بار در سال و هر بار تا سقف ۱۰ میلیون تومان معاف از عوارض گمرکی هستند و این کمکی برای ملوانان و لنج‌داران جهت واردات كالاي ملواني است.

وي ادامه داد: نياز است جلسه توجیهی براي اجراي دقيق اين آئین‌نامه برای لنج‌داران و ملوانان برگزار شود تا آنان در چارچوب اين آئین‌نامه بتوانند كالاهاي موردنیاز خود را به‌صورت قانوني وارد كنند.

مديركل امنيتي و انتظامي استانداري هرمزگان افزود: خروج اين کالاهاي ملواني جهت فروش به خارج از استان هرمزگان به‌صورت تجميعي ممنوع است و بايد از اين فرصت براي تحول و رونق بازار داخلي استان و ارتقا در معيشت مردم مرزنشين هرمزگان با جذب مردم و گردشگران ديگر استان‌ها براي سفر به هرمزگان استفاده كرد و اين كالاها بايد در سطح بازار استان به‌صورت خرده‌فروشی به فروش برسد.

دبير كميسيون مبارزه با قاچاق كالا و ارز هرمزگان تصريح كرد: اجراي آئین‌نامه واردات كالاي ملواني فرصتي براي كاهش قاچاق و بهبود وضعيت ملوانان و لنج‌داران است.

وي با اشاره به موضوع انبارداری کالاها، اظهار کرد: با توجه به اینکه ۵۴ درصد تجارت کشور از هرمزگان صورت می‌گیرد ساماندهي و توجه به انبارداری در استان ضروری است و در شهرستان خمير نيز تلاش شود با ايجاد انبارهاي رسمي و متصل كردن به سامانه‌هاي انباري و گمركي مازاد كالاي واردشده توسط ملوانان و كالاهاي تجاري واردشده را در اين محل‌ها نگهداري کرده و به‌مرور با رعايت مقررات به متقاضيان تحويل شود.

منبع:ایسنا

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما

اخبار ویژه کهگیلویه و بویراحمد