کدخبر : 113294
سه شنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۶ - ۹:۰۷
فاقددیدگاه
پرینت

خلیج‌فارس و تنگه هرمز به آرامش تقریبی می‌رسد

جنوب پرس: مدیرکل هواشناسی هرمزگان گفت:‌ پس از ۳ روز تلاطم و ناآرامی آب‌های خلیج فارس و تنگه هرمز، از صبح سه‌شنبه آب‌های این محدوده‌ها رو به آرامش تقریبی می‌گذارد.
الگوی هواشناسی تلاطم دریا مواج طوفانی خلیج فارس هواشناسی دریا

به گزارش جنوب پرس ، سعید رنجبر امروز اظهار داشت:‌ انتظار داریم که جریان آغازشده پیرامون آب‌های تنگه هرمز و بخش میانی خلیج فارس از ساعات ظهر سه‌شنبه به بعد، به‌سمت قابل تحمل و قابلیت تردد مناسب، حرکت کند.

وی افزود: در شرایط کنونی و سه روز ناآرامی خلیج فارس بد نیست بدانیم طبق پیش‌بینی‌ها دریای عمان تا بعد از ظهر روز سه‌شنبه تحت تأثیر بادهای شمال شرقی، مواج و متلاطم خواهد بود.

به‌گفته مدیرکل هواشناسی هرمزگان، این وضعیت در روزهای آینده نیز در ساعات صبح تا ظهر، تداوم خواهد داشت و از همین رو لازم است در ساعات ناپایدار جوی، از تردد شناورهای سبک و صیادی به‌ویژه در شرق دریای عمان، به‌طور جدی خودداری شود.

رنجبر با بیان اینکه تغییرات احتمالی پس از پایش مستمر دریایی، به اطلاع همگان خواهد رسید، اضافه کرد: پیرامون آب‌های عمان بررسی داده‌های هواشناسی نشان‌دهنده ناپایداری جوی و وزش بادهای شمال شرقی از عرض‌های بالاتر در مناطق مختلف این دریا به‌ویژه در نواحی شرقی آن از جمله چابهار، کنارک، زرآباد، کلات، بیاهی تا منطقه دریایی جاسک است.

وی گفت:‌ شدت این جریان بین ساعات اولیه بامداد تا ظهر بوده و این جریان تا پایان هفته با تغییراتی مشابه، تداوم خواهد داشت که سرعت باد در اوج آن تا ۳۰ نات و ارتفاع موج بین ۳ تا ۶ پا در نوسان خواهد بود.

مدیرکل هواشناسی هرمزگان با اشاره به شدت وزش بادهای شمال شرقی در خلیج فارس، گفت: در حوزه‌های ترددی بنادر غرب و مرکز و شرق هرمزگان و همچنین مسیرهای منتهی به قطر و امارات پیشنهاد می‌شود در روزهای اخیر با نهایت دقت و احتیاط امور دریانوردی صورت گیرد و حتی‌الامکان دریانوردان از تردد پرهیز کنند.

منبع:تسنیم

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما

اخبار ویژه کهگیلویه و بویراحمد