کدخبر : 113215
دوشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۶ - ۱۷:۲۹
فاقددیدگاه
پرینت

شورا و شهردار شیراز باید پاسخ اعتماد مردم را بدهند

جنوب پرس: عضو شورای شهر شیراز گفت: رای برآمده از صندوق ها باعث داشتن انتظار مردم از اعضای شورا و سپس شهردار شیراز است که باید به آنها پاسخ گفت.

 

به گزارش جنوب پرس ، نوذر امامی عصر دوشنبه در صحن علنی شورای شهر شیراز، گفت: کلان شهر شیراز دارای امکانات بالقوه و بالفعل فراوانی است و طبیعتا دارای مشکلات زیاد و لذا شورای شهر و مردم توقع اینکه در کوتاه مدت  همه این مشکلات را جناب شهردار و مجموعه شهرداری حل کنند دور از واقعیت است و تبدیل امکانات بالقوه به سرمایه زود هنگام هم دور از ذهن خواهد بود.

وی ادامه داد: اما انتظار داریم با توجه به تجربه و دانش و توانمندی که در شهردار شیراز سراغ داریم  جهت گیری ها و رویکردهای شهردار در جهت سیستمی کردن و برنامه ریزی و آینده نگری، شهر براساس نیازها وتوقعات و اولویت های مردم و شهر شیراز باشد.

عضو شورای شهر شیراز تصریح کرد: براساس تاکید شهردار در روز معارفه و این که شعار عمده خود را انسان محوری بیان داشت ضمن استقبال شورای پنجم از این اصل مغفول مانده در گذشته بالاخص در مدیریت شهری، که مطالبه و خواست فکری و فرهنگی، روحی و روانی، شهروندان و مبتنی بر نظرات جامعه شناسی و مدینه فاضله یا همان شهر دارای انسانهای با صفات فاضله و منطبق با ارزشهای مطلوب انسانی می باشد شورای پنجم با استقبال و تاکید براین اصل از همه مردم و مسولین تقاضا دارد که این مهم را در برنامه آینده شهر لحاظ داشته و بیشتر از این زمینه را برای دعوت هر چه بیشتر از ماشین و زندگی ماشینی فراهم نکنیم که این موضوع مغایر با بحث انسان محوری است.

امامی ادامه داد: یکی از دغدغه ها و مشکلات اساسی شهرداری عدم تحقق بودجه در سال جاریست، که پیشنهاد می کنم وصول مطالبات شهرداری از نهادها و ارگانهای دولتی و دستگاههای اجرایی در اولویت دستور شهردار و شورای شهر قرار گرفته و از همین تریبون شورا و از زبان مردم از مدیریت عالی استان استاندار و فرماندار شیراز تقاضا دارم در این مورد دستورات لازم را به دستگاه های مربوطه صادر و در وصول مطالبات مردم ما را یاری کنند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود مهمترین روش و برنامه ای که می توان با آن مشکلات شهر را حل و پروژه های شهرداری را اجرا کرد سرمایه گذاری داخلی و خارجی دانست و گفت: بها دادن به ادمهایی که دوست دارند هم کار و خدمت کنند و هم سود ببرند راه توسعه و پیشرفت شهر است.

امامی تاکید کرد: شهردار و شورای شهر در این مسئولیت ها هیچگونه فعالیت سیاسی نخواهیم داشت اما همینجا اعلام می کنیم که رای بر آمده از صندوقهای رای دارای یک پایگاه اجتماعی و مردمی با سلیقه اصلاح طلبی بوده و طبیعتا مردم و موکلین ما توقع دارند به خواسته و مطالبات آنها در زمینه های فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی پاسخ مناسب داده شود.

منبع:مهر

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما