کدخبر : 113209
دوشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۶ - ۱۷:۳۰
فاقددیدگاه
پرینت

آمادگی نیروی هلال احمر فارس جهت اعزام به مناطق زلزله زده

جنوب پرس: مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان فارس از آمادگی 4500 نیروهای هلال احمر جهت اعزام به مناطق زلزله زده کشور خبر داد.

 

به گزارش جنوب پرس ، به نقل از روابط عمومی جمعیت هلال احمر فارس، فیض اله جعفری، گفت: ۴۵۰۰ نیروی عملیاتی فارس برای اعزام و امدادرسانی به حادثه دیدگان زلزله غرب کشور امادگی کامل دارند.

وی با اشاره به مسئولیت جمعیت هلال احمر در کارگروه امداد و نجات و آموزش همگانی و همچنین رسالت مهم و حیاتی این کارگروه در تمامی مراحل مدیریت بحران، گفت: هم اکنون نیز که در مرحله پاسخگویی به حادثه می باشیم، این کارگروه وظایف قابل توجهی دارد، که در حال انجام می باشد.

وی افزود: با توجه به وسعت سطح درگیری و پراکندگی مناطق آسیب دیده از زلزله در حال حاضر استان های معین قم، اصفهان، مرکزی، چهارمحال و بختیاری، قزوین، لرستان، همدان و خوزستان امکانات و تیم های امدادی مورد نیاز را بنا به اعلام سازمان امداد و نجات به مناطق درگیر اعزام نموده اند.

جعفری در همین خصوص یادآور شد: جمعیت هلال احمر استان فارس نیز آمادگی خود را به سازمان امداد و نجات مبنی بر اعزام نیروهای عملیاتی و منابع لجستیکی به مناطق درگیر حادثه  اعلام نموده است.

وی توضیح داد: جمعیت هلال احمر فارس آمادگی دارد تیم های جستجو و نجات شامل تیم های واکنش سریع، تیم آنست، تیم های امداد و نجات شهری و آوار برداری، اسکان و تغذیه اضطراری، حمایت روانی، بازپیوند خانواده و همچنین تیم های درمان اضطراری را به مناطق حادثه دیده اعزام نماید.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر فارس با اشاره به اقدامات اضطراری این جمعیت پس از زمین لرزه شب گذشته، تاکید کرد: تیم واکنش سریع جمعیت هلال احمر استان فارس متشکل از نیروهای عملیاتی زبده با درجات نجاتگری و ایثار به محض وقوع زمین لرزه شب گذشته در مرکز EOC معاونت امداد و نجات جمعیت استان، تشکیل جلسه داد و در این جلسه تدابیر امدادی لازم اتخاذ گردید.

جعفری ادامه داد: ۴۵۰۰ نیروی عملیاتی از شهرستان های مختلف فارس در قالب ۹۰۰ تیم در رسته های ۱۳گانه عملیاتی هم اکنون در آمادگی کامل به سر می برند و در صورت اعلام سازمان امداد و نجات ،بر اساس اولویت شهرستان های نزدیک به منطقه حادثه دیده غرب کشور، اعزام خواهند شد.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر فارس در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به درخواست مقام معظم رهبری از همه برای یاری آسیب دیدگان و سبک کردن بار مصیبت و جبران خسارت به هر نحو موثر، گفت: در پی اعلام سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر، استان فارس به نیروهای حوزه داوطلبان اعلام آماده باش نموده است.

جعفری ادامه داد: آماده سازی صندوق های جمع آوری کمک های نقدی برای جمع آوری احتمالی کمک های مردمی در صورت نیاز و ابلاغ از سوی ستاد مرکزی جمعیت و همچنین تعبیه محل های مناسب برای جمع آوری، نگهداری و بسته بندی کمک های غیرنقدی، از دیگر اقدامات جمعیت فارس در این راستا بوده است.

وی در پایان یادآور شد: با داوطلبان متخصص جمعیت هلال احمر فارس در رشته های پزشکی، پیراپزشکی، پرستاری، روانپزشکی، روانشناسی و سایر رشته های مرتبط نیز تماس گرفته خواهد شد و فهرستی از داوطلبان این استان که آماده خدمت به زلزله زدگان می باشند به سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر اعلام خواهد شد.

منبع:مهر

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما

اخبار ویژه کهگیلویه و بویراحمد